Steve Wozniak, Google ve Youtube’a Dava Açtı!

Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak ve diğer 17 kişiYoutube ve Google'a bitcoin hediye dolandırıcılıklarına izin vermek, onları tanıtmak ve bunlardan faydala gibi iddalarla dava açtı.

Youtube, kripto para birimi hediye dolandırıcılığı ve diğer hileli düzenler için video paylaşım platformunu kullanan dolandırıcıların doğru olmadığı konusunda ısrar ediyor.

Steve Wozniak ve diğer 17 dolandırıcılık mağduru, popüler video paylaşım platformunda aylarca devam eden bir bitcoin hediye dolandırıcılığı nedeniyle Youtube ve ana şirketi Google’a dava açtı. Salı günkü San Mateo İlçesindeki Kaliforniya Eyaleti Yüksek Mahkemesi’ne başvurmasına göre, davacılar bir jüri duruşması talep etti.

Wozniak, Youtube ve Google’ın dolandırıcıların aylarca hileli bir bitcoin hediye etmek için adını ve benzerliğini kullanmalarına izin verdiğini ve iki şirketin de dolandırıcılık videolarını kaldırma isteklerini tekrar tekrar görmezden geldiğini söyledi.

Öte yandan Twitter, birçok yüksek profilli hesabın insanlardan bitcoin göndermelerini isteyen , gönderilen herhangi bir tutarı ikiye katlamayı vaat eden büyük hack sırasında yayınlandıkları gün benzer bitcoin hediye tweet’lerini kaldırdı.

Mahkemenin dosyalanmasına göre:

”Sanıklar [Youtube ve Google] bilerek bitcoin hediye aldatmaca gelişmesine izin vererek, aldatmacaya teşvik etmi ve kullanıcıları uyarmak da başarısız olarak Wozniak ve Youtube kullanıcılarına önemli ölçüde zarar vermiştir”. Denildi.

Davacılar, Google ve Youtube’un “bitcoin hediye aldatmacalarını bildiklerini söylüyor çünkü Wozniak, sayısız diğer aldatmaca mağdurları tarafından, Youtube kullanıcıları ve medya makaleleri ile” uyarıldıklarını söyledi.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Boboo AMA serisi Bana isteğini sor

0
Boboo ama serisi  öncelikle bunun amacını kısaca anlatmak gerekirse, proje sahipleri mevcut olan veya yeni tanıtılması gereken projelerini bana istediğini sor başlığı ile kullanıcıların...