Sualtında Ethereum’a Karşı “Ethereum Katilleri”

 Sualtında Ethereum’a Karşı “Ethereum Katilleri”

Önemli Çıkarımlar

Son birkaç aydır piyasadaki düşüşten çok az şey kurtuldu. Bununla birlikte, alternatif Katman 1 akıllı sözleşme platformları, Ethereum’a karşı özellikle zayıf kaldı. Sorunlarına ve eleştirmenlerine rağmen, Ethereum önde gelen merkezi olmayan protokol olmaya devam ediyor. Bu makaleyi paylaş

Geçen Kasım ayında başlayan sürekli bir kripto piyasası düzeltmesinin ortasında, Ethereum ile rekabet etmesi amaçlanan Katman 1 akıllı sözleşme platformlarının çoğu, fiyat açısından ciddi şekilde depresyona girdi. Ethereum’un kendisi de çökmüş olsa da, ona meydan okumak için tasarlanmış bazı protokoller kadar kötü sonuçlanmadı.

Ethereum’a Karşı Kanama

Ethereum, kripto pazarının geri kalanıyla birlikte mücadele ediyor olabilir, ancak bazı temel rakiplerine göre güçlü durumda.

10 Kasım’da Ethereum, dijital varlık selefi Bitcoin ile aynı gün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve kişi başına 4.891 doların üzerine çıktı. CoinGecko. O zamandan beri, Ethereum basın zamanında yaklaşık 2.350 dolara düştü. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %52’lik bir düşüşü temsil ediyor, ancak bu, birçok alternatif Katman 1 akıllı sözleşme platformunun sahiplerine verilen zararla karşılaştırıldığında sönük kalıyor.

2021’de Ethereum’un baş rakibi olarak ortaya çıkan Solana, Ethereum’un kendisine ulaşmasından sadece birkaç gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 260 dolara ulaştı. Bugünün 69 $ fiyatlarında, Sam Bankman-Fried’in Katman 1 favorisi kabaca %73 düştü.

Cardano daha da kötüye gitti. ADA, geçen yıl Eylül ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,09$’dan %78.5 düştü. Cardano gibi bir Ethereum kurucu ortağı tarafından kurulan bir rakip olan Polkadot, geçen Kasım ayında 55 doları buldu ancak bugün 12 doların altında işlem görüyor. Proje, yol haritasındaki parachainlerin piyasaya sürülmesi gibi birçok önemli dönüm noktasına ulaşmış olmasına rağmen, bu %79’luk bir kayıp.

Fantom %83,5 düştü, bu çöküş “DeFi’nin Babası” Andre Cronje’nin Fantom ekosistemine önemli bir katkıda bulunan meslektaşı Anton Nell ile birlikte DeFi alanından çıkışıyla daha da kötüleşti. Ayrılmadan önce Cronje, Fantom’un ekosisteminde yeni bir likidite ağı olan Solidly’nin lansmanına öncülük etti, ancak bu, Ethereum’a karşı tutunması için yeterli değildi. Son olarak, tam olarak bir yıl önce bugün, İnternet Bilgisayarı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 700 doları aştı; şu anki fiyatı olan 11$ ile piyasa değerinin %98,5’ini kaybetti.

Ufukta Birleştirme ile birçok Katman 2 ölçekleme çabasının yanı sıra, Ethereum için tünelin sonunda diğer akıllı sözleşme platformlarında eksik olan bir ışık var. Ethereum’un sorunlardan ve eleştirmenlerden payı olsa da, endüstri lideri olarak statüsü büyük ölçüde tartışılmaz.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH, DOT ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc., bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için hiçbir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap