Tarihsel Bitcoin Fiyat Düzeltmelerini Öngören Gösterge Tekrar Parladı

 Tarihsel Bitcoin Fiyat Düzeltmelerini Öngören Gösterge Tekrar Parladı

Son iki günde 3.000 dolardan fazla yükselmesine rağmen, bitcoin’in fiyat yörüngesi daha makro ölçekte düşüşte. Yakın tarihli bir analize göre, bunun birincil nedeni, ağ etkinliğindeki, özellikle de kripto para birimi borsalarına giriş ve çıkışlardaki büyük düşüş olabilir.

BTC Borsası Aktivitesi Düşüyor

Tam olarak altı ay önce, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, belki de ABD’de piyasaya sürülen ilk BTC vadeli ETF’sini çevreleyen yutturmaca tarafından körüklenerek yaklaşık 70.000 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Takip eden aylarda heyecan dağılırken ve ABD’nin faiz oranlarını yükseltmesi, COVID-19 pandemisinin sona erdiği söylentileri ve Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş gibi diğer makro-politik olaylar merkez sahneye çıktıkça, bitcoin değer kaybetti. Bir noktada, sadece aylardaki zirvesinden %50’den fazla düştü.

BTC Mart sonunda bir kez daha toplandı ve 50.000 dolara yaklaştı, ancak Nisan ayının başı bir kez daha düşüşe geçti ve varlık haftalar sonra 40.000 doların altına düştü.

CryptoQuant’tan analistler, bu düzensiz fiyat hareketlerinin arkasında başka bir neden olabileceğine inanıyor – ağ etkinliği. İçinde son GönderiBTC’nin fiyat gelişmeleri ile kripto para birimi borsalarından giriş/çıkışlar arasındaki ilişkiyi açıkladılar.

Esasen, azalan ağ faaliyetinin, aşağıdaki grafikle de teyit edilen hızlı bir fiyat düşüşüyle ​​bağlantılı olduğunu savundular.

Bitcoin Fiyatı ve Ağ Etkinliği. Kaynak: CryptoQuant

“Tarihsel olarak, adres sayımlarında (girişler ve çıkışlar) büyük bir düşüş, BTC için önemli bir fiyat düzeltmesine yol açar.”

Yukarıdaki resmin gösterdiği gibi, ağ etkinliği 2021’in sonlarındaki ralliden bu yana en düşük seviyelerine düştü.

Ağ Ücretleri Çok Düştü

Düşen ağ aktivitesi BTC’nin yaklaşan fiyat hareketleri için daha fazla sorun yaratabilse de, bundan en az bir olumlu sonuç geliyor. Ortalama işlem ücretleri, işlem sayısına paralel olarak yaklaşık bir yılın en düşük seviyelerine gerilemiştir.

BlockchainCom, ortalama maliyetlerin şu anda 1,4 dolar civarında olduğunu ve hatta birkaç gün önce 1,04 dolara düştüğünü gösteriyor. Sadece referans olarak, Nisan 2021 boğa koşusu sırasında 60 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştılar. Kasım 2021’deki fiyat artışı sırasında ücretler 3 dolar civarındaydı.

Bitcoin İşlem Ücretleri. Kaynak: Blockchain.com ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap