Teknoloji Stokları Batarken Kripto Sabit Tutuyor

 Teknoloji Stokları Batarken Kripto Sabit Tutuyor

Önemli Çıkarımlar

Netflix, diğer teknoloji hisselerindeki düşüşlerin yanı sıra on yıl içinde ilk kez abone kaybettiği haberi üzerine bugün %37 düştü. Öte yandan kripto, hisse senedi kayıplarının yanında yatay kaldı. Aslında, birçok pandemi dönemi favori hissesi darbe almış olsa da, kripto piyasaları pandeminin başlangıcından bu yana hala büyük ölçüde yükselişte. Bu makaleyi paylaş

Netflix’in hisse senedi fiyatı, kazanç raporunun 10 yıl içinde ilk kez abone kaybını belirtmesinin ardından bugün %37 düştü. Virüsün giderek yeni normal olarak görülmesi nedeniyle pandeminin gözdesi olan diğer birçok hisse senedi sorun yaşarken, kripto piyasasının favorileri kazançlarının çoğunu korudu.

Kripto Piyasası Daire

Meta’yı hatırlatan tarihi dökülme Bu yılın başlarında piyasa değerinde çeyrek trilyon dolar olan Netflix, büyük ölçüde pandemi azaldıkça dünyanın yeniden açılması nedeniyle bugün piyasa değerinin üçte birinden fazlasını kaybetti. Meta ve Disney gibi diğer popüler teknoloji hisseleri de bugün önemli ölçüde düştü (%7 ve %5).

Dünyanın en tanınmış şirketlerinden bazılarında kan dökülmesine rağmen, kripto piyasası bugün nispeten yatay seyrediyor. Bitcoin bugün 40.000 dolar ile 42.000 dolar arasında salınım yaptı ve hemen üstüne geri döndü 41.100 $Ethereum bugün sadece %1.4 düştü 3.070 dolar.

Mart 2020’deki aşırı piyasa çöküşünün ardından, Bitcoin 4.000 doların altına ve Ethereum 100 doların altına düştüğünde, kripto hem fiyat hem de popülerlik açısından bir patlama gördü. Bu kısmen, pandemi sırasında dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının borsaya da fayda sağlayan güvercin politikaları nedeniyle oldu.

Bununla birlikte, son iki buçuk yılda (yani pandemi sırasında) en çok yararlanan şirketlerin çoğunun aksine, kripto nispeten iyi durumda. Toplam kripto para piyasası değeri, geçen Kasım ayının en yüksek seviyelerinden bu yana değerinin yaklaşık üçte birini kaybederken, bugün hala pandeminin başlangıcında olduğundan yaklaşık on kat daha yüksek.

Buna karşılık, pandemi sırasında borsa favorilerinin çoğu çöktü. Peloton geçen yıla göre %77 düştü; Yakınlaştırma %67 azaldı; DocuSign 100 doların altında ve tüm zamanların en yüksek seviyeleri 300 doların üzerinde. Cathie Wood’un amiral gemisi ARKK borsada işlem gören fon, pandemi zirvelerinden değerinin üçte ikisini kaybetti. Fastly, Teladoc, Plug Power, Novavax ve Draftkings dahil olmak üzere, bu kadar önemli düşüşlere sahip olan aşırı yükselen hisse senetlerinin listesi kapsamlıdır.

Tabii ki, pandemi zirvelerinden parçalanan kripto para birimlerinin listesi de geniş. Bununla birlikte, küçük “altcoinler” satın almak herkesin bildiği gibi risklidir ve piyasa değeri ve uzun ömür temelinde kripto pazarından genel olarak ayırt edilmelidir. Ancak görüldüğü gibi, geleneksel hisse senedi piyasasındaki yatırımcılar da çok para kaybedebilir ve bunun için kenarda işlem yapmaları bile gerekmez.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc. bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Facebook, Google, Apple, Tesla Hisseleri Solana’ya Geliyor

Digital Assets AG, Solana’ya 55 şirket için tokenleştirilmiş hisse senetleri getiriyor. FTX borsası, KYC sürecini tamamlayan kullanıcılar için alım satımı sağlayan ilk platform olacak. Mavi…

Kripto Fonlarında ‘Devasa’ Büyüme Uzun Vadeli İyimserlik Gösteriyor

Yeni araştırma bulguları, kripto para biriminde uzmanlaşmış fonların rekor bir oranda açılıyor ve düşüş piyasasının kalıcı olduğu yönündeki popüler düşünceye meydan okuyor. 96 yeni kripto hedge…

Milyarder Bitcoin B, “Bir Şey Eksik Olabilir” Diyor

Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, BTC’nin 17.000 doları geçtiğini görünce şaşırdıktan sonra 17 Kasım’da Bitcoin temelleri ile ilgili bir dizi tweet yayınladı. Dalio, düşüş analizlerinin…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap