Teknolojinin Blockchain Modeli IntelliShare Nedir?

 Teknolojinin Blockchain Modeli IntelliShare Nedir?

Mevcut şartlardaki İnternet kullanımının yaygınlaşmasına karşın güvenlik seviyelerinin o denli arttırılmadığı/arttırılamadığı dünyamızda bu sorunu temel alan  proje olarak ortaya çıkmıştır: IntelliShare. İnsanların birbirlerine ulaşması sırasında yaşanacak sorunları ortadan kaldırmak amacıyla ‘’ağsız iletişim’’ fikri etrafından gelişen proje, 2018 Aralık ayında yayınladığı WhitePaper ile kripto dünyasının bir diğer üyesi haline gelmiş konumda.

Peki nedir bu INE, bize nasıl faydası olacak?

Raymond Xiong önderliğinde yola çıkan ekip; temel olarak insanlar arası iletişimde İnternetin yarattığı sorunları çözme, herkese İnterneti kullanma şansı tanıma ve tüm bunları MeshNetwork sistemi içerisinde gerçekleştirmeyi hedefliyor. Ekip her defasında topluluğuna karşı son derece şeffaf davranmasıyla öne çıkarken topluluk da gerekli desteği her zaman INE ekibine gösteriyor. Buna en büyük örnek olarak 2020 yılbaşı için CEO’nun videosu ve ona gelen hoş cevapları örnek göstermemiz mümkün.

IntelliShare projesi; internetin tek kaynaktan yönetilmesi ve ona yine tek kaynaktan ulaşılması durumuna karşıt bir görüş ortaya koyarak yola çıktılar. Bu şekilde İnternetin aynı anda aşırı yüklenmesi, tek odağa daha fazla saldırıyla güvenlik açıklarının artması, yetersiz server sayısı nedeniyle herkesin İnternete erişememesi gibi birçok probleme yeni çözümler getiriyorlar. Bunu yaparken, mevcut olan ‘’Internet İş Ekosistemi’’ ile ‘’ıntelliShare Nodes Ekosisitemi’’ni harmanlayarak karşımıza ‘’IntelliShare MeshWork’’ adıyla yepyeni bir ağ ile çıkıyor. Bu sayede İnternet; merkeziyetsiz, sürekli genişleme potansiyeli olan ve kendiliğinden yönetilebilen bir hale bürünüyor. Ayrıca ‘’blockchain füzyon teknolojisi’’ ile; ekolojik blockchain ağı, ağsız iletişim, nesnelerin interneti ve ulaşım ağında yaygın kullanıma geçilmesi konusunda da kolaylıklar sunuyor.

IntelliShare, MeshNetwork alanında üç yazılım telif hakkı ile iki Mesh teknolojisi donanım patentine sahiptir. Mesh ağında kendini organize etme performansında ve çekirdek protokolde, yerli ve yabancı anakaralarda lider avantajlara sahiptir. Ayrıca projeye ait aktif olarak çalışan ve ARGE çalışmaları da devam ‘’Router’’ cihazı, Çin’de büyük firmalar ve birkaç çiftlik bölgesinde aktif olarak kullanılmaktadır. Bu Router cihazı sayesinde hem kolaylıkla İnternete bağlanma durumu oluşacak hem de INE token kazılabilecektir. Router projesinin iki temel amacı olduğunu biliyoruz. Bunlardan ilki iletişim/komünikasyon için ‘’Mesh Point’’ler oluşturmak, ikincisi ise INE token mining için kullanılması sağlamaktır.

INE token, IntelliShare projesinin ERC20 blok zinciri üzerinde tasarlanmış tokenidir.  2018’Kendi blockchain e geçmesi için sayılı zamanlar kaldığını söylemek gayet yerinde olacak o zaman erc20 blok yerine mainnetini gerçekleştirerek kendi blok zincirini hayata geçirecek INE token son dönemlerde baskın olan satış baskısını azaltmış ve ilk direnci olan bölgeyi kırmış ve destek olarak edinmiştir diğer hedef ve destekleri assagi da grafikte takip edebilirsiniz

Bunun yanı sıra, IntelliShare ekibi topluluktan gelen çağrıya yanıtsız kalmamış ve INE token değerini koruma amacıyla ‘’token yakım kararı’’ almıştır. Bununla beraber 1 sene içerisinde 4 parça halinde olmak üzere 30 milyondan fazla INE’nin yakılması kararlaştırılmıştır.

Router projesinin iki temel amacı olduğunu biliyoruz. Bunlardan ilki iletişim/komünikasyon için ‘’Mesh Point’’ler oluşturmak, ikincisi ise INE token mining için kullanılması sağlamaktır.

Sürekli çalışan ekip şu günlerde yeni tasarımı ile websitelerini güncellediler. Ayrıca CEO’nun 13 Mart’ta IntelliShare İngilizce Telegram grubunda yaptığı AMA’da belirttiği üzere de INE mainnet için çalışmalar devam ediyor. Mainnet olmadığı için hala token statüsünde nitelendirdiğimiz INE token için, CEO’nun yılbaşı videosunda da belirttiği gibi 2 yeni ve büyük borsa haberiyle beraber güzel günlerin geleceğini söylemek hiç de zor olmasa gerek…

En güncel bilgilere bu Medium linki üzerşnden ulaşabilirsiniz.

https://link.medium.com/C6jWzO9M65

Faydalı linkler:

Home

http://t.me/IntelliShare _English

hhttp://t.me/IntelliShare_Turkish

 

 

 

 

Yorum Yap