Telif hakkı koruması için NFT’leri kullanmak için S.Kore müzik paylaşım platformu

 Telif hakkı koruması için NFT’leri kullanmak için S.Kore müzik paylaşım platformu

Koong World, sanatçıların eserlerini telif hakkı ihlali korkusu olmadan platformuna yüklemelerini ve paylaşmalarını sağlamak için değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) ve sağlam kaynak bilgilerini kullanan bir Güney Kore patenti aldı.

İlgili makaleye bakın: Müziğin NFT’lerle ne ilgisi var?

Hızlı gerçekler

Kore Fikri Mülkiyet Ofisi, 14 Nisan’da “Blockchain tabanlı NFT kullanan müzik platformunun sunucusunu gerçekleştirme yöntemi sağlayan hizmet” genel açıklaması altında Koong World patent kaydı 102388233000’i verdi. Koong World’ün müzik direktörü ve CEO’su Kim Han-jo, “Bu patent, yükselen müzik pazarında telif hakkı korumasının başlangıcını işaret ediyor” dedi. medya raporu. 2021’de piyasaya sürülen Koong World, gelirin %80’ini sanatçılara telif ödemesi olarak dağıtan eşler arası bir müzik ticaret platformudur. Güney Kore yayın hizmetleri, bazılarının telif hakkı sahiplerinin genellikle gelirin %20’sinden daha az dağıtım aldığı, platformların ise genellikle %35’lik bir pay aldığı adaletsiz gelir dağıtım modelleri olarak algıladıkları için eleştirildi. Koong World, platformu için NFT pazaryeri hizmetleri oluşturmak için geçen yıl blockchain geliştiricisi Nia Labs ile bir mutabakat anlaşması imzaladı.

İlgili makaleye bakın: NFT’ler ve müzik endüstrisi: Token jest mi yoksa dönüştürücü teknoloji mi? | Bölüm 1

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap