Terra Kurucusu Do Kwon, Ekosistemi Yeniden İnşa Etmeyi Planlarken LUNA 0,69 Dolara Düştü

 Terra Kurucusu Do Kwon, Ekosistemi Yeniden İnşa Etmeyi Planlarken LUNA 0,69 Dolara Düştü

Terra’nın kurucusu Do Kwon, LUNA’nın tüm zamanların en yüksek seviyesinden 1$’ın altına düşmesi ve TerraUSD’nin (UST) dolar kurunu kaybetmesinin ardından, LUNA’nın %99 çöküşünün ardından projenin ekosistemini yeniden inşa etme planını açıkladı.

Bir Twitter ileti dizisinde Kwon, 532.000 takipçisine Terra topluluğuyla birlikte “krizi atlatmak” ve orijinal formuna geri dönmek için çalışmayı planladığını söylüyor.

LUNA, Terra’nın UST stablecoin’inin dolara karşı sabit değerini kaybetmesinin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 119$’dan %99’dan fazla düşüşle 0.69$’a düştü. UST, ABD dolarına bağlı kalmak üzere tasarlanmıştır ve sahiplerinin 1 ABD doları değerinde LUNA karşılığında 1 UST kullanmasına olanak tanır. UST dolar işaretinin çok altına düştüğünde, agresif arbitrajın devreye girmesiyle büyük miktarlarda satış baskısı LUNA’nın fiyatlarını aşağı çekti.

Diyor Kwon,

“Fiyat istikrar mekanizması, UST arzını (toplam arzın %10’undan fazlasını) emiyor, ancak aynı anda bu kadar çok stablecoin’i emmenin maliyeti, zincir üzeri takas oranını %40’a kadar genişletti ve Luna fiyatı önemli ölçüde azaldı. arblar.

Her şeyden önce, ileriye giden tek yol, $UST tekrarlamaya başlamadan önce çıkmak isteyen stablecoin arzını emmek olacaktır. Etrafında bir yol yok.”

Kwon ayrıca ekibin, sistemin UST’yi daha hızlı absorbe etmesine izin vermek için UST’nin para basma kapasitesini 293 milyon $’dan 1,2 milyar $’a çıkarmak için bir topluluk önerisini onayladığını söyledi.

İçinde teklif Kwon’un atıfta bulunduğu bir topluluk üyesi, hareketin muhtemelen yakın gelecekte LUNA üzerinde daha fazla baskı oluşturacağını, ancak nihayetinde tüm sistemi uzun vadede güçlendireceğini söylüyor.

“Daha verimli UST yazma ve LUNA basımına izin vermek, kısa vadede LUNA fiyatına baskı yapacak, ancak UST’yi sabit noktaya geri getirmenin etkili bir yolu olacak ve bu da sonunda LUNA fiyatını stabilize edecek.

Evet, milyar UST yakılacak ve LUNA önemli ölçüde seyreltilecek. Bununla birlikte, LUNA arzında herhangi bir sınır yoktur, bu piyasa mekanizması aslında istikrarlı UST ve istikrarlı LUNA fiyatı getirmek için çalışacaktır (her ne kadar LUNA için muhtemelen daha düşük bir fiyat noktasında olsa da).”

Yazma sırasında, LUNA 2,28 dolardan işlem görüyor.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/chanchai howharnSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap