Terra (LUNA) Ağ Adresleri Oltalama Saldırısında 4.310.000 Dolardan Dolandırıldı: Blockchain Güvenlik Firması SlowMist

 Terra (LUNA) Ağ Adresleri Oltalama Saldırısında 4.310.000 Dolardan Dolandırıldı: Blockchain Güvenlik Firması SlowMist

Önde gelen bir blockchain güvenlik firması, bir kimlik avı dolandırıcılığının yaklaşık 4,31 milyon dolar değerindeki kripto varlığından 50’den fazla Terra (LUNA) ağ kullanıcısını dolandırdığı konusunda uyarıyor.

Twitter’da kripto güvenlik firması SlowMist çağırdı LUNA tüccarları, saldırının çoğunluğunun Google kimlik avı reklamlarından kaynaklandığını belirterek sahte reklamlara karşı dikkatli olun.

“Kullanıcılar, Anchor veya Astroport gibi Terra blok zincirindeki iyi bilinen projeleri yalnızca Google’ın ilk bağlantısını tıklamak için ararlar. Bunlar normal reklamlar gibi görünebilir ve hatta bazıları aynı alan adlarını gösterir, ancak bağlantıya tıkladığınızda alan adı gerçekten değişir.

Tıklandığında, cüzdanınızı bağlamanızı ister, ancak bağlanmak yerine kullanıcılardan tohum cümlelerini girmeleri istenir.”

Kaynak: SlowMist_Team/ Twitter

Yaklaşık 4.31 milyon dolar değerindeki kripto varlık, 12 Nisan ile 21 Nisan arasında tek bir adrese transfer edildi.

SlowMist, potansiyel olarak kurbanlardan kaçınmak için Terra blok zincirindeki kullanıcıların dikkatli olmalarını ve herhangi bir Google reklam bağlantısına ve “şüpheli kaynaklara sahip” bağlantılara tıklamaktan kaçınmalarını önerir.

LUNA yazı yazılırken 92.13 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 8. sıradaki kripto varlığı, son yedi gün içinde yaklaşık %13 arttı.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Aranami/WindAwakeSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap