Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon, Stabilcoinleri Bitcoin veya Altcoinlerle Desteklemenin Bu Büyük Riski Ortadan Kaldırdığını Söyledi

 Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon, Stabilcoinleri Bitcoin veya Altcoinlerle Desteklemenin Bu Büyük Riski Ortadan Kaldırdığını Söyledi

Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon, stabilcoinlerin ABD doları ile desteklenmesinin bu varlıkların kullanım durumlarını sınırlayabileceğini söylüyor.

CNBC’de yayınlanan yeni bir röportajda, Kwon tanımlar Dolar karşısında fiyat istikrarı sağlamak için fiat veya başka bir kripto para birimi gibi bir rezerv varlık tarafından desteklenen kripto varlıkları olan sabit madeni paralarla gelen potansiyel riskler.

“Dolar cinsinden stabilcoinleri desteklemenin kendi başına yanlış bir şey olduğunu düşünmüyorum. Sadece, sözde merkezi sabit paraların kullanım durumları ile yapabileceğiniz şeylerin bazı sınırları vardır.

Sorun şu ki, çıkarılan her stabilcoin birimi için banka hesabında bir dolar tutuyorsanız, o stablecoin’in artık bir ihraççısı ve bir operatörü var. Bunun anlamı, bir operatöre ve ihraççıya sahip olmanın tüm ilgili uyum ve saklama risklerine sahip olmanızdır, çünkü örneğin, şirket herhangi bir nedenle iflas ederse ne olur? Bu durumda, o stablecoin’in üzerine ilginç şeyler inşa eden herkes şimdi iflas mahkemesinde rehin tutuluyor…

Ya da banka mevduatlarını düzenlemenin çok kolay olduğu düşünülürse, bence merkezi sabit paralarla görmeye başlayacağımız şeylerden biri, büyük bir uyum sürünmesi olacağıdır, bu da demek oluyor ki zamanla, KYC gibi şeyler üzerinde katman [know your customer] Ne tür uygulamaların bir stabilcoin kullanabileceğini ve tüm kullanım durumları için mutlaka uygun olmayan bir inceleme.”

Kwon, Bitcoin (BTC) ve LUNA gibi altcoinlerin, merkezi sabit paralarla veya geleneksel para birimi tarafından desteklenenlerle bağlantılı riskleri ortadan kaldırabileceğini söylüyor.

“LUNA veya Bitcoin gibi yerel kripto para biriminde desteklenen bir şey olarak merkezi olmayan bir stabilcoin, ihraççı olmaması, operatör olmaması özelliğine sahiptir, çünkü dünyadaki herkes bir dolar değerinde Bitcoin ile ticaret yapabilir, bir dolar değerinde Bitcoin ile ticaret yapabilir. Bir TerraUSD çıkarmak için LUNA değerinde. Bunun, merkezi olmayan finansı gerçekten merkezi olmayan hale getirmesi gibi güzel bir özelliği var.”

İ

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Natalia Siiatovskaia/Angela Harburn
Yorum Yap