Terra’nın Bitcoin Önbelleği, Michael Saylor’un MicroStrategy’sini Kovalarken 42.500 BTC’yi Vurdu ⋆ ZyCrypto

 Terra’nın Bitcoin Önbelleği, Michael Saylor’un MicroStrategy’sini Kovalarken 42.500 BTC’yi Vurdu ⋆ ZyCrypto

&nbsp &nbsp Hafta sonu, Luna Foundation, Bitcoin varlıklarına ekleyerek onu 43 bin Bitcoin’e yaklaştırdı.Luna Foundation şu anda dünyanın en büyük 18. Bitcoin sahibi olarak sıralanıyor.Projenin kurucusu, varlığın birikiminin “açılacağını” belirtti. Bitcoin standardının yeni bir parasal dönemi.”

Luna Foundation Guard (LFG), MicroStrategy’yi geçerek kripto para biriminin en büyük sahiplerinden biri olmayı planladığı için Bitcoin biriktirme çılgınlığına her şeyi dahil ediyor. Depoda 42.530 bitcoin bulunan vakıf, yüksek emellerine ulaşma yolunda ilerliyor.

Luna Vakfı Zulasına Ekliyor

Terra protokolünden sorumlu Luna Foundation Guard (LFG), Çarşamba günü 100 milyon dolarlık Bitcoin ve dün 5 milyon dolarlık BTC alımını duyurdu. Son satın alma, değeri 1,72 milyar doların biraz üzerinde olan LFG 42,530,82 Bitcoin’i verdi.

Satın alma, MicroStrategy’nin en üst sırasını gördüğü için Luna Foundation Guard’ı 18. en büyük Bitcoin sahibi konumuna getiriyor. MicroStrategy, şirket ile LFG arasına biraz mesafe koymak için geçen hafta 4,167 bitcoin daha istifleyerek 129.218 Bitcoin tutuyor.

MicroStrategy’nin son satın alımı sırasında LFG, 230 milyon $ karşılığında 5.040 BTC satın aldı. LFG tarafından bitcoin birikimi, kuruluşun 3 milyar dolarlık nakit bakiyesini yakmak amacıyla üç gün boyunca her gün 125 milyon dolara kadar BTC satın almasıyla tutarlı bir yaklaşımdı.

Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon, projenin rezervleri “tohumlamaya” hazır 3 milyar dolarlık fonu olmasına rağmen, önümüzdeki aylarda bu rakamı 10 milyar dolara çıkarma planları olduğunu açıkladı. Piyasanın satın alıma tepkisi, daha geniş kripto para piyasası düzeltmesi göz önüne alındığında Bitcoin ve Terra’nın bocalaması ile ılık oldu.

Reklam &nbsp &nbsp

Terra Neden Bitcoin’e Yükleniyor?

Bilgi sahibi olmayanlar için Terra’nın Bitcoin satın alması büyük bir sürpriz olabilir, ancak daha yakından bakıldığında hareketin arkasındaki beyinler ortaya çıkıyor. Satın almalar, Kwon’un UST’yi Katman-1 varlıklarıyla destekleme planlarının bir parçası ve Bitcoin aslan payını alıyor.

“Bitcoin’e büyük inancımız var, bu yüzden fırsat buldukça satın almaya devam edeceğiz” dedi. “Zamanla Terra, en üst Katman 1 varlıklarının bir sepeti tarafından desteklenecek.”

Bu, UST’ye, kullanıcıların 0,99 $ değerinde BTC karşılığında 1 ABD doları değerinde UST ticareti yapmalarına izin verecek bir hibrit stabilcoin statüsünü verecektir. Kwon, Bitcoin’in sorgulanmasının zor olduğunu ve kriptonun “dijital para birimlerinden kanıtlanmış tek sabit rezerv varlık olduğunu” belirtti.

Bitcoin satın alma çılgınlığının yanı sıra Terra, çığır açan 200 milyon dolarlık AVAX alımıyla Avalanche’a yükleme yapıyor. Kwon, ekosisteminin olağanüstü büyümesi ve topluluğun blok zinciri etrafındaki sadakati nedeniyle AVAX seçiminin kolay olduğunu söyledi.


Yorum Yap