Terra’nın LFG’si, Kripto Piyasası Bir Günde 170 Milyar Dolar’dan Fazla Kaybederken Bitcoin Biriktirmek İçin 750 Milyon UST Borç Verecek ⋆ ZyCrypto

 Terra’nın LFG’si, Kripto Piyasası Bir Günde 170 Milyar Dolar’dan Fazla Kaybederken Bitcoin Biriktirmek İçin 750 Milyon UST Borç Verecek ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Luna Foundation Guard (LFG) bugün, tüm piyasanın bir günde 170 milyar doların üzerinde kaybetmesiyle kripto kışı soğurken bile Terra’nın UST rezervlerini korumayı amaçlayan 1,5 milyar dolarlık sermaye dağıtacağını duyurdu.

Bir Tweet dizisinde LFG, devam eden piyasa oynaklığının neredeyse tüm risk varlıklarını etkilediğini ve kripto varlıkları üzerindeki etkisinin önemli ölçüde kanlı olduğunu kabul etti. BTC, LUNA ve UST’de devam eden katliamın bir sonucu olarak ve gelecekteki belirsizlikleri öngörerek LFG, iki ana görevi yerine getirmek için oy vererek “UST sabitleyicisinin ve daha geniş Terra ekonomisinin istikrarını proaktif olarak savunmayı” taahhüt ettiğini belirtti. .

LFG’nin B Planı

İlk olarak, vakıf, UST sabitini korumaya yardımcı olmak için Tezgah Üstü (OTC) ticaret firmalarına 750 milyon dolar değerinde BTC ödünç verecekti. Hafta sonu boyunca, UST, 1 dolara tırmanmadan önce CURVE’deki likidite havuzlarından büyük miktarda UST çekilmesi sonucunda 0,986 dolara düştükten sonra kısa süreliğine USD’ye sabitlendi. LUNA ayrıca, tüccarlar UST fud’u nedeniyle gemiden atlarken, katliam sırasında %10’a kadar düştü.

İkinci olarak vakıf, piyasa koşulları normalleştikçe daha fazla BTC biriktirmek için 750 milyon dolarlık bir kredi arayacağını duyurdu.

“Tüccarlar, her iki amaca da yardımcı olmak için piyasanın her iki tarafındaki sermayeyi alıp satacaklar ve sonunda, piyasa koşulları giderek istikrar kazandıkça LFG rezerv havuzunun (BTC cinsinden) paritesini koruyacaklar.” LFG yazdı.

Reklam &nbsp &nbsp

Kwon’un Mahkumiyeti

Duyuruyu takip eden Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon, kripto topluluğuna LFG’nin Bitcoin pozisyonundan çıkmaya çalışmadığına dair güvence verdi.

Kwon’a göre amaç, fiyat dolar değerinin altına düşerse UST satın alabilmeleri veya fiyat dolar değerinden yüksekse BTC satın alabilmeleri için bu sermayeyi profesyonel bir piyasa yapıcısının elinde bulundurmaktı. Bu, böylece UST sabiti etrafındaki likiditeyi önemli ölçüde güçlendirecektir.

“UST alım ve satımları şu anda anlamlı bir yönlü olmasa da, mevcut piyasada konuşlandırılmaya hazır sermayeye sahip olmanın değerli olduğunu hissettik. Piyasalar düzeldikçe, kredinin bize BTC olarak ödenmesini ve toplam rezervlerimizin büyüklüğünü artırmayı planlıyoruz” dedi.

UST, Terra’nın algoritmik stabilcoini, bir dizi zincir üstü nane ve yakma mekanizması aracılığıyla fiyatını doların fiyatına sabit tutmak için başka bir jeton olan LUNA’ya güveniyor. LFG aracılığıyla Kwon, UST’nin sabitlenmesini güvence altına alarak ve aynı zamanda ademi merkeziyetçiliği koruyarak UST’yi desteklemek amacıyla Bitcoin ve AVAX satın almak için LUNA’yı kullanıyor.

Şu anda, LFG rezervi, Kwon’un üçüncü çeyreğin sonundan önce ulaşmayı hedeflediği 10 milyar dolarlık Bitcoin işaretine yaklaşarak, yaklaşık 3.5 milyar dolarlık bitcoin tutuyor.


Yorum Yap