Terra’nın LFG’si, stabilcoin sabitini desteklemek için OTC tüccarlarına BTC, UST cinsinden 1,5 milyar dolar borç verecek | CryptoSlate

 Terra’nın LFG’si, stabilcoin sabitini desteklemek için OTC tüccarlarına BTC, UST cinsinden 1,5 milyar dolar borç verecek |  CryptoSlate

Luna Foundation Guard (LFG), 9 Mayıs’ta, algoritmik stabilcoinin ABD dolarına sabitlenmesini savunmak için 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve UST ödünç vereceğini söyledi.

Terra’nın UST’si 8 Mayıs’ta koordineli bir saldırıya maruz kaldı ve bu da 1 $’lık işaretinin 0,992 $’ın altına düşmesine neden oldu.

De-pegging sadece kısa bir an sürse de, Terra ekosistemi hakkında büyük FUD yaymak ve bunun bir “Ponzi şeması” olduğu yönündeki çağrıları yenilemek yeterliydi.

Bununla birlikte, algoritmik stabilcoini bu tür bir olayın gelecekte tekrarlanmasından korumak için tasarlanan bir hareketle Luna Vakfı, “$UST sabitleyicisinin istikrarını ve daha geniş Terra ekonomisini proaktif olarak savunmak” için çalışacağını açıkladı.

1/ Son birkaç gün içinde, kripto varlıkları arasındaki piyasa oynaklığı önemli ölçüde arttı.

Piyasadaki çalkantı, eski varlık sınıflarında geçen haftanın belirsiz makro koşulları tarafından da yansıtılıyor.

— LFG | Luna Vakfı Muhafızı (@LFG_org) 9 Mayıs 2022

LFG, BTC varlıklarını satmıyor

LFG, stablecoin’in dolara karşı sabitlenmesini korumak için tezgah üstü ticaret firmalarına BTC olarak 750 milyon dolar ve UST cinsinden 750 milyon dolar daha borç vereceğini söyledi. UST kredisi, piyasayı istikrara kavuşturmak için daha fazla BTC biriktirmek üzere tasarlanmıştır.

Vakıf, Ocak ayında Terra ekosistemi için kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kuruldu. Amiral gemisi dijital varlığı UST için bir rezerv olarak kullanmayı planlayarak son birkaç ay içinde 1 milyar doların üzerinde BTC satın aldı.

1/ LFG Konseyi, UST etrafındaki piyasa endişelerini gidermek için 1,5 milyar sermaye (BTC’de 0,75 milyar, UST’de 0,75 milyar) dağıtmayı oyladı. Neden ve nasıl hakkında biraz daha bağlam: https://t.co/TfaAPkzgUJ

— Do Kwon 🌕 (@stablekwon) 9 Mayıs 2022

Bununla birlikte, bu hareket, vakfın Bitcoin varlıklarını satmaya başladığına dair endişeleri artırdı, bu hareket Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon tarafından şiddetle reddedildi.

Onun sözleriyle,

UST alım ve satımları şu anda anlamlı bir yönlü değil, mevcut piyasada konuşlandırılmaya hazır sermayeye sahip olmanın değerli olduğunu hissettik.

Piyasalar düzeldikçe, toplam rezervlerimizin boyutunu artırarak krediyi BTC olarak kullanmayı planlıyoruz.”

Terra, UST’den likiditeyi kaldırıyor mu?

Duyuru, Terraform Labs’in UST sabit parasından likiditeyi kaldırdığının netleşmesinden bir gün sonra geldi. işleme göre verifirma Curve’den 150 milyon dolar değerinde UST’yi çıkardı ve bir diğeri Hemen ardından 100 milyon dolar.

UST fiyaskosu çok şüpheli.

– Terraform Labs dün Curve’den 150 milyon dolarlık UST likiditesini kaldırdı
– 1 dakika sonra, yeni finanse edilen bir adres, 84 milyon dolarlık UST’yi Ethereum’a bağladı (TFL likiditeyi kaldırmadan önce köprüleme başlatıldı)
– 4 dakika sonra, UST’yi terk ederek satışı tetikledi

— Mudit Gupta (@Mudit__Gupta) 8 Mayıs 2022

Endüstri araştırmacısı Mudit Gupta, sosyal medyada bu hareketi şüpheli olarak nitelendirerek sorguladı. Ancak Terra’nın kurucusu Do Kwon, hareketin fonları 4pool likidite havuzuna dağıtma planının bir parçası olduğunu söyledi. Ayrıca vakfın UST’yi kaldırmak için hiçbir teşviği olmadığını iddia etti.

– Önümüzdeki hafta 4pool’a dağıtılmaya hazırlanmak için 150M UST’yi Curve’den kaldırdık
– 84M bizi değil – lmk kim olduğunu öğrenirsen
– Dengesizlikler oluşmaya başladıktan sonra, dengesizliği azaltmak için 100M UST’yi kaldırdık.

Obv TFL’nin UST’den ayrılmaya teşviki yok

— Do Kwon 🌕 (@stablekwon) 8 Mayıs 2022

Basın saatinde LUNA, ATH’sinden %50 düşüşle 59.34 dolardan işlem görüyordu.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap