Terra’nın UST’nin Bitcoin Rezervi için 10 Milyar Dolarlık Planı ⋆ ZyCrypto

 Terra’nın UST’nin Bitcoin Rezervi için 10 Milyar Dolarlık Planı ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Do Kwon’un son tweet’lerini ve Terra’nın son Bitcoin alımlarını takiben, UST’nin Bitcoin rezervini 10 Milyar Dolara çıkarmayı hedeflediği açık.

Terra Luna (LUNA) ve Terra USD stablecoin’den (UST) oluşan blok zinciri ekosistemini geliştiren şirket Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon, kripto para birimi topluluğunda birkaç tartışma için zemin hazırladı. haftalar önce tek bir tweet ile.

“$BTC rezervlerinde $10B+ olan $UST, Bitcoin standardının yeni bir parasal dönemini açacak. BTC’yi tutmak için harcaması daha kolay ve daha çekici olan P2P elektronik nakit”

Bir tartışma ortamı hazırlanırken, Blockstream’in kurucu ortağı ve CEO’su Adam Back, diğerlerinin yanı sıra paranın nereden geldiğini sordu; Do Kwon başka bir tweet’te yanıt verdi.

“Bugün 10 milyar değil – UST para arzı arttıkça senyorajın bir kısmı Terra zincirine köprülenmiş BTC rezervleri oluşturmaya gidecek. Bu rezervi tohumlamaya hazır 3B fonumuz var, ancak teknik altyapı (köprüler vb) henüz hazır değil.”

Reklam &nbsp &nbsp

Do Kwon, o zamandan beri Terra için 10 milyar dolarlık bir fon toplama konusundaki uzun vadeli hedefine devam etti. Veriler şimdi, Singapur merkezli Luna Foundation Guard (LFG) tarafından kullanılan Bitcoin adresinin şu anda 1,6 milyar doların üzerinde toplam 42.530 BTC satın aldığını gösteriyor.

Kwon, bu ayın başlarında Bloomberg ile yaptığı röportajda, “Bitcoin ile özellikle ilgilenmemizin nedeni, onun en güçlü dijital rezerv varlığı olduğuna inanmamız” dedi. “UST, para politikasının bir parçası olarak Bitcoin standardını uygulayan ilk internet yerel para birimi olacak.” Ekledi.

Son zamanlarda, Terraform Labs, 125 milyon dolarlık USDT’yi borsalara taşıdı. 22 Mart Salı günü gerçekleşen bu hareket, birikimin Bitcoin fiyatını artırıp artırmadığına dair spekülasyonlara yol açtı.

LFG ayrıca yakın zamanda Jump Crypto ve Three Arrows Capital liderliğindeki bir LUNA token satışında 1 milyar dolarlık Bitcoin topladı. Dolayısıyla, dolaşıma giren önemli sayıda LUNA jetonu vardır ve bu, gelecekte daha yüksek ilerleme yeteneğini etkileyebilir. Bununla birlikte, fiyatlar son zamanlarda önemli ölçüde arttığından, LUNA pazardaki son vızıltılardan yararlanıyor gibi görünüyor.


Yorum Yap