TerraUSD dolar kuru hafta sonu düşüşüyle ​​sarsıldı, LUNA %20 düştü | CryptoSlate

 TerraUSD dolar kuru hafta sonu düşüşüyle ​​sarsıldı, LUNA %20 düştü |  CryptoSlate

Yüz milyonlarca dolar değerinde UST Curve Finance’e atıldığından, 7 Mayıs’ta bu hafta sonu Terra ekosistemine görünüşte koordineli bir saldırı gerçekleşti. Bu, Terra Luna’ya olan kısa ilginin artması ve Twitter hacminde “Ponzi”ye yol açan bir artışla birlikte gerçekleşti. trend olan küresel olarak birkaç saatliğine.

Crypto Twitter’daki birkaç hesap, dolar kurunun bozulduğuna dair son dakika haberi olarak UST’nin 0,992 doların altına düştüğü anın ekran görüntülerini içeren tweetler yayınladı. Hatta bazıları bunu “tarihte bir an” olarak ilan etti.

₿REAKING – TerraUSD dolar sabiti bozulur. Luna yüklendikten sonra serbest düşüşte #Bitcoin. pic.twitter.com/jvOcD4QKeb

— Dennis Porter (@Dennis_Porter_) 8 Mayıs 2022

Bununla birlikte, anıtsal de-pegging, Binance gösterilerinde UST için mevcut fiyat olarak görünüşte kısa ömürlü oldu.

Kaynak: TradingView üzerinden LUNAUSD İşlem Çifti

Curve’deki ticaret hacmi, “birisi toplu olarak UST satmaya başladı, bu yüzden de-peg’i kaldırmaya başladı” olarak Uniswap’ınkinin üç katına düştü. Ancak bu büyük bir direnişle karşılandı, bu nedenle çivi restore edildi” dedi. ifade Curve’den.

DegenSpartan ilk fark etme Eğri’deki sorunlar ve ayrıca Anchor’daki kilitli varlıklarda 14 milyar dolardan 11.7 milyar dolara 2 milyar dolarlık bir düşüşün altını çiziyor. Tweet’ten bu yana, Ocak ayından bu yana en dik düşüşte daha da düştü. Özellikle iki cüzdan, geri çekildi Anchor’dan bir günde toplam 372 milyon dolar.

Kaynak: Çapa Protokol

Do Kwon, olaylara “Btw, eğer kızlar fud yapacaksa, benim uyanık olduğum saatlerde yapmayı deneyin lütfen. Terra zinciri 7/24, ama ben yüksek sesle ağlamak için yeni bir babayım.” Ayrıca şunları da retweetledi:

Terra-Luna-UST’ye bugünkü saldırı kasıtlı ve koordineliydi. Tek bir oyuncu tarafından Curve ve Binance’de devasa 285m UST dökümü, ardından Luna’da devasa şortlar ve yüzlerce twitter gönderisi. Saf evreleme. Proje birilerini rahatsız ediyor. 🌝 doğru yolda!

— Caetano Manfrini 🔺🌖 (@CaetanoManfrini) 8 Mayıs 2022

Bazıları bunu ağ üzerinde başarılı bir stres testi olarak gördü ve dramatik oynaklığın bile, algoritma düşüşle başa çıkmadan önce sabiti yalnızca %0,7 aşağı kaydırdığını gösterdi. Temel analist, CryptoHarry yorum yaptı,

Kötü aktörler, bugünün delikten kurtulmak için son şansları olduğunu biliyorlardı. $UST, 4pool teşvikleri yayınlanmadan hemen önce. Hiçbir meşru satıcı 500 milyon satmaz $UST likidite 3pool’dan 4pool’a hareket ederken. Anlamı yok.

Nakavt bir etki olarak, LUNA’nın toplam arzı, 581.984 LUNA’nın basılmasıyla faaliyetin bir sonucu olarak aylar içindeki ilk önemli artışını gerçekleştirdi. Son 24 saat içinde LUNA’nın fiyatındaki düşüşün nedeni kısmen bu olacak. Fiyat, hafifçe 66$’a geri dönmeden önce 59$’ı vurdu. Altta, LUNA, UST kaosunun ortasında %25 düşmüştü.

Kaynak: SmartStake

Bu uyumlu bir saldırı mıydı yoksa yatırımcılar verim düştükçe organik olarak geri mi çekildi? Crypto Twitter’ın olumsuzluk saldırısı kartopu etkisine neden oldu mu? Bilgiler hala ayrıştırılıyor, ancak en azından şimdilik TerraUSD hala dünyadaki piyasa değeri açısından üçüncü en büyük stablecoin. gelen bir araştırmacı yanında DeFi, olayları aşağıdaki tweet’te özetledi,

Görünüşe göre olay şu:

-Cüsseli $UST Curve’de satış
-Twitter’da hızla yayılan dedikodular
– 2 milyar dolarlık bir geri çekilmeye yol açar $UST Çapa üzerinde
-Fiyatı $LUNA tanklar
$UST 0,987’ye kadar derinleştir
-Do Kwon tweet’inden sonra 0.995’e kadar sabitleyin
-Satın almak için varlıkları satarak zıplayın $UST

— Rota 2 FI (@Route2FI) 8 Mayıs 2022

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap