TerraUSD (UST) Depegging’den Sonra, Macro Guru Raoul Pal, Stabilcoin Düzenlemesinin Gelebileceğini Söyledi

 TerraUSD (UST) Depegging’den Sonra, Macro Guru Raoul Pal, Stabilcoin Düzenlemesinin Gelebileceğini Söyledi

Makro gurusu ve Real Vision CEO’su Raoul Pal, Terra’nın algoritmik stabilcoini UST ile ilgili son sorunların yeni stabilcoin düzenlemesine yol açabileceğini söyledi.

Eski Goldman Sachs yöneticisi Bankless ile yaptığı yeni bir röportajda, UST’nin ABD doları (USD) sabit değerindeki son kaybının çoğu finansal piyasanın bir parçası olduğunu söylüyor.

UST, sahiplerinin teorik olarak 1 UST’yi 1 $ değerinde LUNA karşılığında kullanmalarına izin veren bir para basma ve yakma mekanizması aracılığıyla USD’ye sabitlenecek şekilde tasarlanmıştır. Dokuz Nisan’da, kripto piyasaları keskin bir şekilde düzeltildiğinde ve LUNA’nın fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden %77’nin üzerine düşerek piyasa değerini UST’den daha düşük hale getirdiğinde UST, USD’ye sabitlenmesini kaybetti.

“Tasfiye edilecek sadece 3 milyar dolar var… Bu, Çapa Protokolünü değiştirir mi, zincirleme etkilerinin ne olduğunu bilmiyorum. Belki Avalanche’da daha fazla zincirleme efekt vardır, bilmiyorum, bu çok karmaşık bir ekosistem, Terra, bu yüzden içini dışını bilmiyorum. Ethereum ekosistemini ayırmaya çalışmak gibi, bu son derece karmaşık, hiç kimse fay hatlarının nerede olduğunu, kaldıracın kimin elinde olduğunu ve kimin olmadığını bilmiyor.

Piyasalar böyle, yaptıkları bu, en zayıf elleri bulup onu en güçlü ellere sürüklüyorlar ve bu her zaman dünyanın yolu…”

Pal, UST ile ilgili durumun düzenleyiciler tarafından stablecoin’lere yeni kurallar ve kısıtlamalar getirmek için gerekçe olarak kullanılabileceğini söylüyor. Sektördeki pek çok kişi stabilcoin düzenlemelerinden şikayet edecek olsa da, bunun muhtemelen alan için gerekli bir basamak olduğunu söylüyor.

“Bence hata yapacak – ve bunu her zaman düşündüm – hükümet değil, hiç kimse düzenlenmemiş stabilcoinler istemez. İster özel sektör ister devlet sektörü olsun, merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) istiyorlar. Bir karışım olacağını düşünüyorum. Bunu kimse istemiyor. Bunu bir bahane olarak kullanacaklar ve muhtemelen Paxos gibi insanlar için iyi, muhtemelen Circle gibi insanlar için iyi ve Tether ve Terra gibi insanlar için pek iyi değil.

Sorun şu ki, bir başkasının para birimini ödünç alıyorsak, beğensek de beğenmesek de onların oyununu oynamak zorundayız. Bu onların para birimi. Yani bir algoritmamız var diye, bunun Federal Rezerv’in para birimi olmadığını düşünen herkes, [crazy]”

Ö

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Larich/SensvectorSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap