Tether’in USDT Stablecoin’i UST Felaketi Ortasında Peg Kaybediyor

 Tether’in USDT Stablecoin’i UST Felaketi Ortasında Peg Kaybediyor

Önemli Çıkarımlar

Tether’in USDT’si dolara karşı sabitliğini kaybetti. USDT, 0.99 dolara toparlanmadan önce kısaca 0.95 dolara kadar düştü. UST’nin kötü durumu devam ederken, diğer bazı stabilcoinler 1 dolarlık hedeflerinin üzerinde işlem görüyor. Bu makaleyi paylaş

USDT geçmişte sabitin altına düştü, ancak her zaman toparlanmayı başardı.

USDT, UST Çöküşünden Sonra Bir Darbe Aldı

Tether’in USDT’si 1 doların altında işlem görüyor.

Dünyanın en büyük stablecoini, kripto para piyasasındaki aşırı koşullar nedeniyle Perşembe günü erken saatlerde sabitini kaybetti. USDT kısaca 0.95 dolara düştü ve o zamandan beri 0.99 dolara toparlandı. Başına CoinGecko’dan gelen verilerUSDC, BUSD ve DAI gibi kripto paraların hepsi 1,01 dolardan işlem gördüğü için diğer bazı stabilcoinler fayda görüyor gibi görünüyor.

Piyasadaki en büyük merkezi olmayan stablecoin olarak geliyor, UST, tam bir çöküş tehdidiyle karşı karşıya. UST, Terra blok zincirine güç sağlayan algoritmik bir sabit paradır. Dolara karşı sabit değerini kaybettikten sonra bu hafta yoğun stres altına girdi ve kısa süreliğine 0.30$’a kadar düştü. Basın zamanında 0,39 ABD dolarına yakın işlem görürken, ağ tehlikeli bir konumda. Terra’nın LUNA tokeni şu anda bu hafta %99,9 düşüşle 0,03 doların altında işlem görüyor. UST sahipleri jetonlarının her birini 1$ değerinde LUNA karşılığında kullanabildikleri için ağ, LUNA üzerinde muazzam bir satış baskısı yaratan bir ölüm sarmalı senaryosu yaşıyor. Terraform Labs, bugün UST para basma kapasitesini artırma önerisi de dahil olmak üzere acil durum planları hakkında bir bildiri yayınladı, ancak LUNA’nın mevcut aşağı yönlü hareketine dayanarak hızlı hareket etmesi gerekiyor.

Tether’in Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoini bugün, kullanıcılara USDT’nin Bitcoin, Ethereum ve diğer birçok büyük varlığın çift haneli kayıplara uğradığını gören mevcut piyasa ortamına dayanacak kadar güçlü olduğunu temin eden bir duyuru paylaştı. dedi ki:

“Tether, birden fazla siyah kuğu olayı ve oldukça değişken piyasa koşulları yoluyla istikrarını korudu ve en karanlık günlerinde bile Tether bir geri ödemeyi asla reddetmedi… Bu algoritmik stabilcoinlerin aksine, Tether nakit ve nakitten oluşan güçlü, muhafazakar ve likit bir portföye sahip. Kısa vadeli hazine bonoları, para piyasası fonları ve A-2 ve üzeri nota sahip ihraççılardan elde edilen ticari senetler gibi eşdeğerler.”

O da not alınmış Twitter’da, depeg olayına rağmen Tether’in 1 dolarlık döviz kuru üzerinden geri ödemeleri onurlandırdığını bildirdi. “>300M, son 24 saatte ter damlası olmadan kullanıldı” diye yazdı. Özellikle USDT, önceki piyasa çöküşlerinde 1 $ hedefinin altına düştü, ancak her zaman hızlı bir şekilde toparlandı.

Tether, USDT vermekten sorumlu merkezi bir kuruluştur. Sabitlemeyi sürdürmek için algoritmik bir mekanizmaya güvenmek yerine nakit ve nakit eşdeğeri rezervleri tutması bakımından Terra’nın UST’sinden farklı çalışır. Tether, geçmişte rezervlerinin doğruluğu konusunda tartışmalarla karşılaşmış olsa da, kripto para ekosisteminin merkezinde yer almaya devam ediyor. Bugünkü isabete rağmen, UST’den önemli ölçüde daha iyi durumda.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc., bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için hiçbir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap