Tweeter’ları Devirmek için Dogecoin? FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried, Solana’da Twitter’ı Yeniden Yapılandırma Vizyonunu Açıkladı

 Tweeter’ları Devirmek için Dogecoin?  FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried, Solana’da Twitter’ı Yeniden Yapılandırma Vizyonunu Açıkladı

FTX kripto para borsası kurucusu Sam Bankman-Fried, Twitter Solana (SOL) blok zincirinde çalışırsa neler olabileceğini paylaşıyor.

bir dizide tweetlerBankman-Fried 633.800 takipçisine Twitter’ı merkezi olmayan hale getirme olasılığı ve etkileri hakkındaki düşüncelerini anlatıyor.

“Tweet’ler zincire vurulur, şifrelenir; gönderen, onlara kimin erişebileceğini seçer (yani, kimin şifresini çözebilir). Bir anlamda bu, DM’leri ve tweet’leri birleştirir – DM’ler yalnızca ‘yalnızca Jill’ gizlilik ayarına sahip tweet’lerdir.”

Sosyal medya platformunun, kullanıcılardan gönderdikleri her tweet için ücret alarak ve kullanıcı arayüzünde (UI) reklam göstererek gelir elde edebileceğini söylüyor.

“Günde yaklaşık 500 milyon tweet ile 0,01$/tweet, Twitter’ın gelirinin yarısının yerini alacaktı; 0,001$/tweet kârlarının yerini alacaktı.”

CEO, mesajları zincirde olduğu için kullanıcıların verilerini kontrol edebileceklerini söylüyor. Herkesin kendi Twitter kullanıcı arayüzünü de oluşturabileceğini söylüyor.

“Kullanıcı arabirimleri ekosistemi büyütebilir ve kullanıcı arabirimi ücretlerinden para kazanabilir veya sübvanse edebilir. Her kullanıcı arayüzünün kendi denetleme politikası olabilir; artık konuşmayı tek bir kişi/şirket kontrol edemez.”

Bankman-Fried, Twitter’ı merkezi olmayan bir platforma dönüştürmenin zor ama yapılabilir olduğunu söylüyor. Twitter bir blok zinciri üzerinde çalışırken, platformdaki içerik oluşturucuların ödül olarak Dogecoin (DOGE) alabileceğini söylüyor.

8) Bu, Twitter’ın kârı için iyi olur mu?

Bence öyle, şu anda yılda sadece ~300 milyon dolar kazandıkları düşünülürse, ama kim bilir.

Bu, sosyal medyayı demokratikleştirecek mi, mali durumu şeffaflaştıracak ve tek başarısızlık noktası denetimini ortadan kaldıracak mı? Evet.

— SBF (@SBF_FTX) 14 Nisan 2022

Bankman-Fried, Elon Musk’ın sosyal medya devini 43 milyar dolara satın alma teklifinin ardından vizyonunu paylaşıyor. Bir SEC dosyasında, milyarder diyor Twitter’ı olağanüstü potansiyelini ortaya çıkarmak için özel bir şirket haline getirmek istiyor.

“Dünya çapında ifade özgürlüğü platformu olma potansiyeline inanıyorum ve ifade özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için toplumsal bir zorunluluk olduğuna inanıyorum. Ancak, yatırımımı yaptığımdan beri, şirketin mevcut haliyle ne gelişeceğini ne de bu toplumsal zorunluluğa hizmet etmeyeceğini anlıyorum.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/VectorpocketSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap