Twitter, “Tip Jar” Özelliği İçin Bitcoin ve Ethereum Desteğini Etkinleştirebilir

 Twitter, “Tip Jar” Özelliği İçin Bitcoin ve Ethereum Desteğini Etkinleştirebilir

Twitter, sınırlı sayıda NFT sürümüyle büyük bir başarı elde etti. CEO Jack Dorsey’in her zaman kripto ile görüşme halinde görünmesi şaşırtıcı değil.

Şimdi, bir mobil sızıntı, Twitter’ın platformun yaklaşmakta olan ‘Tip Jar’ özelliğine Bitcoin ve Ethereum desteği uygulamak istediğini paylaştı. heyecan Tip Jar’ı ilk kez Mayıs ayında duyurduve şimdi platform, ‘ dahil olmak üzere diğer özellikleri de yavaş yavaş açmaya başladı.Süper Takipler‘ sadece bu hafta – kullanıcıların geçerli Twitter hesaplarından bonus içeriğe erişmek için aylık bir ücret ödeyebilecekleri.

Tip Jar, kullanıcıların favori içerik oluşturucuları için ipuçları bırakabilecekleri Super Follows’ın neredeyse bir uzantısıdır.

Twitter Tip Jar’ı çevreleyen son sızıntıdan bildiklerimize bir göz atalım.

Twitter Sızıntısı: Bildiklerimiz

Sızıntı ilk kez paylaşıldı mobil geliştirici ve sızıntı yapan Alessandro Paluzzi bir tweet’te bu, hiçbir Strike hesabının gerekli olmayacağını belirtti. Paluzzi, tweet’te ekran görüntülerine de yer verdi. Paluzzi, mesaj dizisi boyunca verdiği yanıtlarda, özelliği tersine çevirdiğini ve bunun kendisine bir Twitter yetkilisinden paylaşılmadığını belirtti.

resim

Bu hareket, sosyal medyadaki en önemli kripto entegrasyonlarından birine işaret edebilir. Ayrıca, sızıntı, Twitter ürün lideri Kayvon Beykpour tarafından da doğrulandı. Beykpour alıntısı, Paluzzi’nin ilk tweetini bir şimşek emojisi ve “yakında” emojisi ekleyerek tweetledi.

Beykpour’un konuyla ilgili tweet’ine rağmen, bazı şüpheciler sızıntının sadece üzerinde oynanmış bir ekran görüntüsü olduğunu düşündüklerini belirttiler. Konuyla ilgili resmi bir açıklama duyana kadar, her sızıntıyı bir miktar tuzla almak önemlidir.

Şu anda, özelliğin hayata geçmesi durumunda potansiyel zaman çizelgesi hakkında bir kelime yok.

İlgili Okuma | Bitcoin, 50 Bin Dolarlık Direnci Yeniden Test Ediyor, Ama Boğalar Dayanabilir mi?

Buzdağının tepesi?

Ekran görüntüsünde de belirtildiği gibi, Bitcoin ve Ethereum adreslerinde de destek bitmiyor gibi görünüyor. Tip Jar’ın ayrıca Cash App, PayPal, Patreon, Venmo ve potansiyel olarak diğer ödeme yöntemlerini de desteklemesi bekleniyor.

Hareket, Twitter için ilk gerçek kripto entegrasyonu olabilir mi? Aynı zamanda dijital ödeme platformu Square’in CEO’su olan Dorsey, vokal bir kripto savunucusu oldu – hatta Bitcoin’i Square bilançosuna ekledi. Temmuz ayında Dorsey, Bitcoin’i şirketin kazanç çağrısında sosyal medya platformunun geleceğinin “büyük bir parçası” olarak tanımladı. Görüşmede Dorsey, Bitcoin’i internetin “yerli para birimi” olmak için ideal bir aday olarak gördüğünü de belirtti.

Kripto’nun Twitter’ın operasyonlarında kökleşeceği tam ölçeği, kapsamı ve kapsamı görülmeye devam ediyor. Bununla birlikte, konuyla ilgili bu erken gevezelik, buzdağının sadece “uç” olabileceği gibi görünüyor.

Despite Twitter CEO Jack Dorsey's reputation as a "Bitcoin evangelist," it appears that both Bitcoin and Ethereum will be supported in the platform's upcoming tip feature. | Source: ETH-USD on TradingView.com

İlgili Okuma | MetaMask Aylık Aktif Kullanıcıları, DeFi ve NFT Patlaması Arasında 10 Milyonu Aştı

Featured image from Pixabay, Charts from TradingView.com
Yorum Yap