Ulusal TV Gösterisi: Bitcoin Plaj Cüzdanı Hakkında “60 Dakika Fazla Mesai”

 Ulusal TV Gösterisi: Bitcoin Plaj Cüzdanı Hakkında “60 Dakika Fazla Mesai”

Görünüşe göre, yakın zamanda ele aldığımız Bitcoin Beach hakkındaki “60 Dakika” raporunun gizli bir bölümü vardı. Başlık “Bitcoin Plaj Cüzdanının arkasındaki teknoloji”ve “60 Dakika” web sitesi bunu “El Salvador’daki küçük bir kasaba, kısmen teknoloji yerel ihtiyaçları karşıladığı için Bitcoin ekonomisini destekliyor” olarak tanımlıyor. Tabii ki, Bitcoinist zaten Bitcoin Beach Wallet’ın kendisine dikkat çekti. O raporda dedik ki:

“Bitcoin Beach cüzdanı, El Zonte’nin özel ihtiyaçlarına cevap veren benzersiz özelliklere sahiptir. Galoy’daki insanlar bunu şöyle tanımlıyor:
“Bitcoin Sahil Cüzdanı, açık kaynaklı bir Bitcoin topluluk bankacılığı çözümüdür. El Zonte’deki tüccarların ve topluluk üyelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştı. Günümüzde en yaygın olarak bulunan standart velayet dışı ve velayete dayalı çözümlere bir alternatif sunan çok imzalı bir paylaşılan velayet modelini kullanıyor.”

Ancak “60 Dakika” raporu, bizimkinde olmayan yeni ayrıntılar ve hikayeler içeriyor. Bakalım efsane dizi ve sunucusu Sharyn Alfonsi neler ortaya çıkardı.

“60 Dakika” Bitcoin Plaj Cüzdanı Hakkında Bize Ne Anlatabilir?

Bu sefer görüşülen kişiler Bitcoin Beach’in kurucusu Mike Peterson ve Galoy’un kurucularından biri olan teknoloji girişimcisi Chris Hunter. Bitcoin Plaj Cüzdanını oluşturan şirket, projenin başarısı için çok önemliydi ve “60 Dakika” raporu aracılığıyla nedenini öğreniyoruz. Her şeyden önce, pro bono çalıştılar. İkincisi, Hunter’a göre, Yıldırım Ağı’nı kullanmayı öneren Galoy’du.

Yine de kendimizin önüne geçmeyelim. İlk olarak Peterson, her şeyi başlatan bağışı aldıktan sonra amaçlarının bir bitcoin döngüsel ekonomi yaratmak olduğunu açıklıyor. “Mağaza bunu kabul ediyor, ancak daha sonra dönüp çalışanlarına bitcoin ile ödeme yapıyorlar. Ve sonra çalışanları su faturalarını bitcoin ile ödeyebilir ve bunu elektronik olarak yapabilir,” diye tanımladı Peterson, “60 Dakika”.

Ardından Hunter, El Zonte’nin öncelikle bir nakit ekonomisi olduğunu açıklıyor. Ve bitcoin resme girdiğinde, dahil olan herkes zincir üstü işlemler kullanıyordu. Bunlar için doğrulama en az 10 dakika sürdüğü için bu optimal değildi. Galoy, nüfusun bitcoin’i benimsemesi için olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sağlamaları gerektiğini anladı.

Amaçları, “iki şey yapmalarına izin veren basit, kullanımı kolay bir cüzdan” yaratmaktı; Birincisi, paralarını biriktir ve sonra paralarını harca, ”diye açıkladı Hunter. Venmo veya ApplePay’e benzer bir deneyim sağlamak istediler ve bitcoin’in Lightning Network’ü çok ihtiyaç duyulan hızı vaat etti. Ancak, ikinci katman protokolü o zamanlar büyük ölçüde kullanılmamıştı.

BinanceUS’ta 20/04/2022 BTC fiyat grafiği | Kaynak: BTC/USD TradingView.com

Bitcoin Plaj Cüzdanı Ne Sağlar?

Hunter’a göre, Bitcoin Plaj Cüzdanı, ABD’de insanların kullandığı her şeyden daha gelişmiş. Hunter, “Bu, dünyaya bitcoin’in para olduğunu ve sıradan insanların onu bu şekilde kullanabileceğini gösteren gelecekten bir kartpostal” dedi. Uygulama, sat gönderme ve almanın yanı sıra, “kullanıcılara hangi satıcıların bitcoin kabul ettiğini gösteren bir harita da içerir.”

Bu özellik, cüzdanı indirmeden önce temelde kaybolan Bitcoin Italia Podcast’in ana bilgisayarları için bir oyun değiştiriciydi. Biz onlardan alıntı yapıyoruz:

“Örneğin bizi hemen Bitcoin Beach tarafından geliştirilen cüzdanı indirmeye davet ediyorlar çünkü içeride BTC kabul eden tüm aktiviteleri listeleyen – sürekli güncellenen – bir harita bulabilirsiniz. Bu gerçek bir rahatlama nefesi! En faydalısı o olacak.”

Sadece bu da değil, “60 Dakika”nın bahsetmediği daha da kullanışlı bir özellik buluyorlar. Bitcoinist bunu şöyle açıklıyor:

“Bitcoin Sahil Cüzdanı, El Salvador’da eksik olduğunu fark ettikleri çok ihtiyaç duyulan Bitcoin eğitimini sağlıyor. Ve kullanıcılara bilgi modüllerinin her birini tamamlamaları için az miktarda sats ödüyor.”

Ayrıca, cüzdan ve onun “çoklu paylaşımlı saklama modeli” açık kaynaklıdır. Kod zaten tur yapıyor ve örneğin Kosta Rika’daki Bitcoin Jungle bunu kendi cüzdanını oluşturmak için kullandı. Bitcoin Jungle’ın farklı özellikleri vardır, o topluluğun “yerel ihtiyaçlarına” uyarlanmıştır.

Her durumda, “60 Dakika” bu kısa bölümde mükemmel bir iş çıkardı. Bitcoin kapsamının gelmesini sağlayın.

Öne Çıkan Resim: Sharyn Alfonsi ekran görüntüsü rapordan | Grafikler Ticaret Görünümü


Yorum Yap