Ünlü Fenomen ve Analist Barış Büyüktaş’a Göre Piyasalarda Son Durum

Global ekonomik kriz ve koronavirüs ünden dolayı Dünyada nakite geçme ihtiyacı daha baskın hale geldi. Genel olarak tüm para piyasalarında satış baskısı hakim. Bu satış baskısının en yüksek olduğu piyasalardan biride kripto para piyasası oldu.

Bitcoin bir haftada %60 oranında düşüş yaşadı. 9200‘lerdeyken beklediğimiz 77007200 bandı çok hızlı geldi. Genelde düşüşler, düşüş, akümüle ve tekrar düşüş olmak üzere 3 fazdan oluşur. Bitcoin’de şuanda destek seviyeleri 440042003400315029001800. Ben 2900‘lere kadar gevşeyeceğini düşünüyorum. Bu noktadan alım yapmayı düşünsem de aslında bu noktadan da dönüş emaresi görmeden alım yapılmasını tavsiye etmiyorum. Aslında bir nevi bizde kurşun atmış olacak ve şansımızı deneyeceğiz. 2900 altında kesinlikle stop olunmalı ve 1800 beklenmeli. 6500 üstüne atabilirsek tüm bearish senaryolar bozulur ve piyasa toparlar diye düşünüyorum.

Şu kriz ve virüs sürecinde nakit de beklemek çok daha güvenilir olacaktır.

Barış Büyüktaş (@barisbuyuktass) adlı kişiye göz at: Twitter: Barış Büyüktaş

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi