Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Vitalik Buterin: Blockchainler Tekelleri Cesaretlendirecek

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Vitalik Buterin: Blockchainler Tekelleri Cesaretlendirecek
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Bir antitröst akademisyeni ve Harvard fakülte ortağı olan Thibault Schrepel ile birlikte Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin, yeni yayınlanan bir gazetede blockchain ve antitröst ajanslarının ekonomik nüfuzun açık merkezileşmesini durdurmada “ortak bir hedefi paylaştığını” savundu . 

Buterin ve Schrepel, antitröst kurumlarının, merkezi olmayan işleyişini merkezileştiren bir blok zincirine benzer şekilde, “zararlı konsantrasyonları” önlemek için rekabet karşıtı davranışları cezalandırarak ademi merkeziyetçiliği teşvik ettiğini savunuyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Ancak daha pragmatik bir düzeyde, rapor blok zincirlerin gelişmesine izin vermenin antitröst ajanslarına gerçekten fayda sağlayacağını savunuyor. Konumdan bağımsız olarak herkes üzerinde işlem yapabileceğinden, etkisiz veya var olmayan antitröst uygulamasının olduğu yerlerde daha adil ortamlar oluşturabilirler.

Pazartesi günü yayınlanan makale, kısa vadeli antitröst ajanslarında ABD’de Adil Ticaret Komisyonu (FTC) gibi organları da içeren blok zincirlerin büyüyebileceği ve daha az düzenleyici olarak işlev görebileceği kutsal alanlar gibi girişimleri desteklemesi gerektiğini savunuyor.

Schrepel, “Son derece merkezi olmayan bir şekilde tasarlanan potansiyel rekabeti engelleyici blok uygulamalarının peşinden gitmemenin yanı sıra bu blok zincirlerini çok sıkı düzenlememeyi (özellikle kilit özelliklerini değil) içerebilir. dedi.

Uzun vadede, antitröst ajansları gibi şeylerin yasal yaptırımı da dahil olmak üzere, teknolojinin faaliyet göstermesi için yeni bir düzenleyici çerçeveyi teşvik etmeye bile çalışabilirler. Raporda bunun “yeniden kavramsallaştırma” sürecinin bir parçası olabileceği belirtiliyor.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap