Vitalik Buterin Bu Alt Sosyal Web3 Özelliğine Kaydoldu mu?

 Vitalik Buterin Bu Alt Sosyal Web3 Özelliğine Kaydoldu mu?

Ethereum’un mucidi Vitalik Buterin, Subsocial’ın Dotsama Etki Alanlarına kaydolan ilk kullanıcılardan biriydi. En azından birisi platformda vitalik.web3 alan adını kaydettirdi. Subsocial, resmi Twitter hesabı aracılığıyla, platform için yeni bir dönüm noktasını kutlarken Buterin’i karşıladı.

İlgili Okuma | Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Başka Bir Kripto Kışını Karşılıyor

Subsocial’a hoş geldiniz @VitalikButerin 👏👏👏 pic.twitter.com/7orYlmbmRT

— Subsosyal (@SubsocialChain) 19 Nisan 2022

Polkadot tarafından desteklenen Subsocial, resmi web sitelerine göre bir web kullanıcı arayüzüne sahip bir alt tabaka paletleri paketidir. Platform, kullanıcıların kendi merkezi olmayan sosyal medya ağlarını başlatmalarını sağlar.

Bu anlamda, Subsosyal tarif eder kendisini “sosyal ağlar oluşturmak için bir platform” olarak tanımlıyor. Vitalik Buterin alan adı altındaki kullanıcı, bunu Polkadot ve Kusama ekosistemi için kullanabilecek.

Vitalik Buterin Dotsama Etki Alanıyla Ne Yapabilir?

Ethereum Ad Hizmetine (ENS) benzer şekilde, bu özellikler, kullanıcıların etki alanlarına sahip olmalarını ve Subsocial merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) veya herhangi bir Dotsama dApp ile entegre olarak “herhangi bir yere” yönlendirmelerini sağlar.

Bu şekilde, kullanıcı tüm ekosistemde kolayca bulunabilir ve verileri üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilir. Subsocial’ın arkasındaki ekip şunları söyledi:

Yüzlerce sosyal uygulamada tek bir kullanıcı adına sahip olmak çok uygun olacak ve tutarlılık, insanların sizi herhangi bir uygulamada bulmasına yardımcı olacaktır. Var olmayan bir merkezi Web2 .sub TLD için bir geçici çözüm oluşturduk ve tüm Dotsama Etki Alanları kullanıcı adları için Web3 alt etki alanlarını yeniden yönlendirmek için sub.id etki alanı adını aldık.

Etki alanları kullanıcıdan kullanıcıya değişebilir, bazıları .polka, .ksm, .sub, .movr veya diğerlerini kullanabilir. SUB sahipleri 3 farklı alana erişebilecek.

Ayrıca platform, Web3 yaratıcılarının çalışmalarından para kazanmalarını sağlayacak bir özellik üzerinde çalıştığını iddia etti. OnlyFans, Patreon ve diğerlerine benzer web siteleri çalışır, ancak Subsocial’ın merkezi olmayan platformları tarafından desteklenir.

Vitalik Buterin Ve Sosyal Medya Tartışması

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter hissedarlarına platformu devralmak için milyarlarca dolarlık bir teklifte bulunduğundan, sosyal medya son zamanlarda ilgi odağı oldu. Bu, bazı kullanıcılar Musk’ın platformu “kurtaracağına” ve diğerleri ise platformu “mahvedebileceğine” inandığı için kripto topluluğunda tartışmalara neden oldu.

Ethereum’un mucidi bu tartışmaya ağırlık verdi. Kişisel Twitter hesabı üzerinden, dedim devamındaki:

Elon’un twitter’ı yönetmesine karşı çıkmayın (en azından statükoya kıyasla), ancak sosyal medya şirketlerini düşmanca ele geçiren zengin insanlar / kuruluşlar için daha genel coşkuya katılmıyorum. Bu kolayca *çok* yanlış gidebilir (örneğin, etik açıdan zorlanan bir yabancı hükümetin bunu yaptığını hayal edin)

İlgili Okuma | Ethereum’un Fiyatı ve Vitalik Buterin Arasındaki Garip İlişki

Yazma sırasında, Ethereum (ETH), 4 saatlik grafikte yatay hareketle 3.000 dolardan işlem görüyor.

ETH 4 saatlik grafikte yatay hareket ediyor. Kaynak: ETHUSD İşlem Görünümü




Yorum Yap