Volatilite 18 Ayın En Düşük Seviyesine Düştüğünden Bitcoin %10 Artış Görebilir

 Volatilite 18 Ayın En Düşük Seviyesine Düştüğünden Bitcoin %10 Artış Görebilir

Bitcoin (BTC) fiyatı, bir yıldan uzun süredir üçüncü en büyük haftalık düşüşün ardından nihayet yükselmeye başladı. BTC’nin fiyatı, yaklaşmakta olan bir Federal Rezerv faiz artırımına rağmen, 37.500 dolarlık önemli destek seviyesinden etkili bir şekilde toparlandı.

Bitcoin %10 Atlamaya Hazır

The Wolf of All Streets, Michael van de Poppe ve PlanB gibi çeşitli analistler yükseliş eğiliminde ve Bitcoin fiyatı şu anda 39.000 doların üzerinde.

4 Mayıs’taki bir tweet’te, zincir içi veri sağlayıcısı Santiment, BTC işlemlerinin sonucu olarak %20’lik bir rallinin 16 ve 22 Şubat arasında aynı seviyelerde negatif olduğunu gösteren tarihsel verileri yayınladı. Haftanın Zincir İçi İşlem Hacmi Bitcoin Oranı Kar/Zarar istatistiği, bir yıldaki en büyük üçüncü kapitülasyondur.

Teknikler geliştikçe, birkaç analist ve tüccar önümüzdeki günlerde bir fiyat artışı öngörüyor.

Michaal van de Poppe, Bitcoin (BTC) fiyatının mevcut seviyelerden yükseleceğini tahmin ediyor. O belirtilmiş,

“Bitcoin bu aşamada çok daha iyi görünmeye başlıyor. Bu geceki etkinliğin ‘Söylentiyi Sat, Haberi Al’ etkinliği olma ihtimali artıyor.”

Tanınmış bir kripto tüccarı olan The Wolf Of All Streets, tahmin edilen Trend çizgisinin üzerine çıktığında Bitcoin fiyatında bir toparlanma. BTC fiyatı 39.000 doların üzerinde istikrar kazanırsa büyük bir artış beklenebilir.

Bitcoin On-Chain İşlem Hacmi. Kaynak: Santiment

PlanB’ye göre, Mart 2019’da piyasaya sürülen orijinal 55 bin dolarlık S2F modeli, Bitcoin fiyat trendini takip ediyor gibi görünüyor. Ayrıca Bitcoin’in değerinin artmasını bekliyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saat içinde %5’in üzerinde bir değer kazandı ve 39.000 dolar civarında sabitlendi. Balinalar düşüşlerde birikmeye devam ediyor ve bu da ticaret hacminde büyük bir artışa neden oluyor. Ayrıca, BTC kritik destek seviyesinin altına düşmekten kaçındı. Önümüzdeki birkaç gün içinde bir ralli olabileceğini gösteriyor.

Önerilen Okuma | Daha Fazla Ülke Kriptoyu Kabul Ettikçe Bitcoin Kısaca 40.000 Doları Üstte

BTC Yan Yana İşlem Yapıyor

BTC, son birkaç gündür yatay işlem görüyor ve fiyat 26 Nisan’da 40.000 doların altına düştü. 48.000 dolara yakın salınım seviyelerine ulaştıktan sonra, fiyat şimdiden düşmeye başladı. BTC geri çekildi ve değerinin yüzde 45’ini kaybetti. BTC satıcıları ise 25 Nisan’dan bu yana fiyat dar bir aralıkta yatay hareket ettiğinden bıkmış durumda.

B

BTC/USD yatay işlem görüyor. Kaynak: Ticaret Görünümü

Öte yandan, seansın en düşük seviyesinin altında bir günlük kapanış, yükseliş fiyatı varsayımını çürütebilir. Bu durumda, 36.000 $, aşağı yönlü en düşük nokta olacaktır.

BTC/USD şu anda yayınlandığı an itibariyle gün için yüzde 5,63 artışla 39,874 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap’e göre, piyasa değerine göre ilk kripto para biriminin 24 saatlik işlem hacmi 35.528.442.016$’dır.

Önerilen Okuma | Bitcoin 40.000 Doların Üzerinde mi Vuracak – Yoksa 35.000 Dolara mı Düşecek?

Volatilite Düşüşleri

Buy Bitcoin Worldwide web sayfası tarafından yayınlanan istatistiklere göre, Bitcoin’in tarihsel oynaklığı 18 ayın en düşük seviyesinde. Tahmini 60 günlük ortalama değeri %2.62’ye düştü.

Bitcoin (BTC) oynaklığı, turuncu madeni paranın bu yükseliş döngüsünde ilk kez 10.000 doları kırdığı Kasım 2020’de bu kadar düşüktü.

Görsele göre Dünya Çapında Bitcoin Satın Alın

27 Nisan 2022’de otuz günlük oynaklık yerel bir en düşük seviyeye ulaştı, ancak şimdiden toparlanma belirtileri gösteriyor.

Borsadaki VIX’e benzer olan Bitcoin Volatilite Endeksi (BVOL), Bitcoin’in fiyatının belirli bir günde önceki fiyatına göre ne kadar değiştiğini gösterir.

Bitcoin (BTC) oynaklığındaki en son artış, amiral gemisi kripto para biriminin 30 günlük bir süre içinde şimdi olduğundan iki kat daha fazla oynak olduğu Temmuz 2021’de gerçekleşti.

Pixabay’den öne çıkan resim, grafikten TradingView.com
Yorum Yap