Warren Buffett, Bitcoin Savunucularına ‘Akıllarını Bıkmış’ Diyor, ABD Dolarının Yalnızca Gerçek Para Şeklini Söylüyor

 Warren Buffett, Bitcoin Savunucularına ‘Akıllarını Bıkmış’ Diyor, ABD Dolarının Yalnızca Gerçek Para Şeklini Söylüyor

Efsanevi yatırımcı Warren Buffett, ABD hükümetinin Bitcoin ve kripto varlıklarının yeni para biçimleri olarak çoğalmasına izin vereceğini düşünenlere sesleniyor.

Cumartesi günü Berkshire Hathaway Yıllık Hissedar toplantısında Buffett, kendisine 25 dolara teklif edilse bile dünyadaki tüm Bitcoin’i almayacağını söyledi.

“Bu odadaki tüm insanlar Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm tarım arazilerine sahipse ve bana %1 faiz teklif ettiyseniz ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm tarım arazilerinde %1 faizden grubumuza pazarlık fiyatı ödeyin dediniz. 25 milyar dolar, sana bu öğleden sonra 25 milyar dolarlık bir çek yazarım. Şimdi tarım arazisinin %1’ine sahibim.

Bana Amerika Birleşik Devletleri’ndeki apartmanların %1’ine sahip olduğunu söylersen ve bana %1 faiz teklif edersen, böylece ülkedeki tüm apartmanların %1’ine sahip olacağım ve 25 milyar dolar falan daha istiyorsun, ben’ Sana bir çek yazacağım. Çok basit.

Şimdi bana dünyadaki tüm Bitcoin’e sahip olduğunu söylesen ve bunu bana 25$’a teklif etsen, onu almazdım çünkü onunla ne yapardım? Onu öyle ya da böyle sana geri satmak zorundayım… Hiçbir şey yapmayacak. Daireler kira üretecek ve çiftlikler yiyecek üretecek ve tüm Bitcoin’i alırsam, adı ne olursa olsun, kimin var olduğu veya olmadığı yere geri döneceğim. Her şeye sahipsem, bu konuda bir gizem yaratabilir ama herkes benim nasıl biri olduğumu bilir.

İnsanlar neden senden biraz Bitcoin almalıyım diyecekler. Neden adını Buffett Coin koymuyorsun, kendin yap ya da bir şeyler yapmıyorsun?… Bu arada haklısın ama bu, üretken varlıklar ile bir sonraki adamın sana son adamın aldığından daha fazla ödeme yapmasına bağlı olan bir şey arasındaki farkı açıklıyor.”

Buffett’in bakış açısına göre, itibari para tek gerçek para türüdür ve kripto para biriminin ona rakip olabileceğini düşünenler yanılıyor.

“Kabul edilebilir tek bir para birimi var… Her türlü şeyi bulun. Berkshire madeni paraları basabiliriz ya da Berkshire parası ya da bunun gibi bir şey koyabiliriz ama buna para dersek herhalde başımız belaya girer.

[USD] tek şey paradır ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Berkshire parasının kendi paralarının yerine geçmesine izin verme şeklini değiştireceğini düşünen herkes aklını kaçırmıştır.”

yakın zamanda röportaj yapmakCNBC analisti Hugh Son, Oracle of Omaha’nın yatırım felsefesini anlasa da, konu kripto olduğunda bunun “aşırı katı” hale geldiğini düşündüğünü söyledi.

“Üretken varlıkları sever. Tarım arazilerini sever, temettülü hisse senetlerini sever, bu tür şeylerden. Öte yandan, 100 milyar dolardan fazla nakit parası var ve konu para olduğunda sadece yeşil kağıdın para olduğunu düşünüyor, bu yüzden katı dünya görüşü kimseyi şaşırtmıyor…

ABD bir Çin’i çekip Crypto’yu yasaklamayacak ve Bitcoin’i yasaklamayacak ve bu yüzden oyunun bu noktasında kripto hakkındaki görüşlerinin aşırı katı olduğunu iddia ediyorum.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Sensvector/Kit8.net
Yorum Yap