Wikipedia, Topluluk Baskısının Ardından Kripto Bağış İşlevini Kapatıyor

 Wikipedia, Topluluk Baskısının Ardından Kripto Bağış İşlevini Kapatıyor

Dünyanın en büyük açık kaynaklı çevrimiçi ansiklopedisinin ana şirketi, kripto varlıklarını bağış olarak kabul etme kitabını kapatıyor.

Vikipedi, topluluğu arasındaki tartışma ve oylama sürecini belgeleyen uzun bir sayfada duyurur Wikimedia Vakfı’ndan kripto para birimleri biçimindeki bağışları kabul etmeyi bırakmasını talep ediyor.

Wikipedia, Ocak ortasından Nisan ortasına kadar süren tartışma sürecine yaklaşık 400 kullanıcının katıldığını söylüyor. Yerleşik kullanıcılar arasındaki toplam oy 232’ye 94’tü, yani %71,17’si dijital varlıkları kabul etmeyi bitirmeyi seçti.

Kripto bağışlarını kabul etmeye devam etmeyi sona erdirecek önlem lehine birincil argümanlar arasında sanal varlıkların fiili olarak onaylanması ve çevresel kaygılar yer alıyor.

Orijinal teklif, kripto para birimlerini, perakende tüccarlar arasında son zamanlarda popülerlik kazanmaya başlayan “son derece riskli yatırımlar” olarak ifade ediyor ve Wikipedia’nın bunları kabul etmesinin “doğal olarak yırtıcı olan yatırımların ve teknolojinin kullanımını yaygınlaştırmak” olacağını söylüyor.

Önlemin karşıtları, çevresel kaygıları hafifletmek için hisse kanıtı alternatiflerinin yanı sıra dijital varlıkların baskıcı ulusların vatandaşları arasında katılımı güçlendirme yeteneğini gösterdi.

Wikipedia editörü Molly White onaylanmış Twitter üzerinden kripto bağışlarını kabul etmeyi bırakma kararı.

“Wikimedia Vakfı, kripto para birimi bağışlarını kabul etmeyi bırakmaya karar verdi.

Karar, bu ayın başlarında sona eren üç aylık bir tartışmadan çıkan Wikimedia Vakfı’nın artık kripto bağışlarını kabul etmemesi yönündeki bir topluluk talebine dayanılarak alındı.”

Oylamadan önce Wikimedia, kabul edilmiş Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere BitPay aracılığıyla bir dizi farklı kripto varlığı.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Kartavaya Olya/Natalia Siiatovskaia
Yorum Yap