Yardım rallisi: Bitcoin 30 bin doları geri alırken kripto para girişi 110 milyar doları buldu | CryptoSlate

 Yardım rallisi: Bitcoin 30 bin doları geri alırken kripto para girişi 110 milyar doları buldu |  CryptoSlate

Çalışma haftası yeşil bir günde sona erecek şekilde ayarlanmıştır. 113 milyar dolar Son 24 saat içinde toplam kripto piyasası değerine geri akan sermaye miktarı.

Altcoinler sermaye girişlerinden yararlanıyor

Piyasa değeri grafiği analizi, 13 Mayıs saat 02:00’de (GMT) hacmin toplandığını ve 10:00’da zirve yaptığını gösteriyor. O zamandan beri hacmin azalmasına rağmen, girişler yükselmeye devam etti ve bu da ayıların tükendiğini gösteriyor.

Kaynak: CoinMarketCap.com

YouTuber Lark Davies Bazı altcoinlerin bu sıçrama sırasında çok ihtiyaç duyulan bazı olumlu duyguları getirmek için %70 kazanç kaydettiğini tweetledi.

BÜYÜK sıçrama burada! Bazı Altlar %20 ile %70 arasında artar!!!! #kripto

— Lark Davis (@TheCryptoLark) 13 Mayıs 2022

Son 24 saatte, en göze çarpan ilk 100 kazanan, +%57 ile Gala, +%57 ile STEPN ve %47 ile Kadena oldu. Bu arada, pazar lideri Bitcoin, 30.000 doları yeniden ele geçirmek için %8’lik bir yükseliş kaydetti. Şu anda BTC, geçici olarak 30.600 $ seviyesinde bu seviyeye yakın seyrediyor.

11 Mayıs, Bitcoin hakimiyetinin sonraki iki gün içinde %41.6’dan %45.2’ye (altı ayın en yüksek seviyesi) çarpıcı bir şekilde yükseldiğini gördü. Bununla birlikte, yatırımcılar o zamandan beri altcoinlere geri döndü ve bu da yazma sırasında %44.5’e düştü.

Kaynak: TradingView.com’da BTC.D

Kripto için şimdi nerede?

Sıçrama, Terra ekosistemindeki olayların tetiklediği acımasız satıştan çok ihtiyaç duyulan rahatlamayı getirdi. Bununla birlikte, bunu göz önünde bulundurarak bile, toplam kripto piyasa değeri bu hafta hala %20 düştü ve %55 Kasım 2021’in zirvesinden.

Olaylar geliştikçe, anlatı mevcut piyasa döngüsünün belirsizliğinden ayı piyasasına kaydı. Çok az analist, son satışları boğa aşamasında bir an olarak nitelendiriyor.

Bunun yerine, daha kasvetli ve savunmacı bir ton hakimdir. Will Clemente Bitcoin için düşük-orta 20 bin dolarlık bir çağrı vererek daha fazla acının önümüzde olduğunu öne sürüyor.

“Bu metriklerin ve fiyat seviyelerinin toplamından yola çıkarak; dip, büyük olasılıkla, önceki ATH’nin önden koşma teorisiyle uyumlu olarak, 20 bin doların alt-orta seviyelerinde.“

Bu arada, altın böcek Peter Schiff Bitcoin’in 30 bin doların üzerine geri hareketinin dibe vurduğuna dair bir işaret olarak alınmaması gerektiği konusunda uyardı.

“Muhtemelen bu alan artık destek değil, dirençtir. Yeni destek çok daha aşağıda.“

Schiff’in tweet’i ayrıca Bitcoin’in teknoloji hisseleri ile korelasyonuna dikkat çekti ve ‘Nasdaq’ta bir ayı piyasası rallisine sahip olsa bile, muhtemelen Bitcoin katılmayacak’ dedi.

Schiff’in bu ifade için nesnel bir kanıtı olmamasına rağmen, söz konusu makro etkinin söz konusu olduğunu belirtmekte haklıdır. Ve bazı ekonomistler keskin bir tahminde bulunurken küresel ekonomik gerilemeşimdi riski genişletme zamanı değil.

Yayınlanan: Bitcoin, Analiz

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap