Yasal İhale Olarak Bitcoin? deVere Group CEO’su, El Salvador ve CAR’dan Sonra Bu Ülkelerin Sırada Olduğunu Söylüyor

 Yasal İhale Olarak Bitcoin?  deVere Group CEO’su, El Salvador ve CAR’dan Sonra Bu Ülkelerin Sırada Olduğunu Söylüyor

Mali danışmanlık firması deVere Group CEO’su Nigel Green, yıl sonundan önce en az iki ülkenin Bitcoin’i (BTC) yasal ihale olarak kabul etmesini bekliyor.

yeni bir şirkette Blog yazısıGreen, Orta Afrika Cumhuriyeti’nin bu hafta Bitcoin’i resmi olarak para birimi olarak tanıyan dünyanın ikinci ülkesi olduğu haberlerinin ardından Ocak ayı tahminini takip ediyor.

“Ocak ayında, en az üç ülkenin… 2022’de dünyanın en büyük kripto para birimi yasal ihalesini ilan edeceğini tahmin etmiştim. Biri bunu zaten yaptı.

Bitcoin’in yıl sonundan önce en az bir Afrika ve bir Orta veya Latin Amerika ülkesinde yasal ihale olarak kabul edilmesini bekliyorum.

Green, Tanzanya’nın Afrika’da muhtemel bir aday olduğunu çünkü 2021’de merkez bankasının kripto para birimlerini ele alacak bir başkanlık yönergesi hazırladığını açıkladığını söyledi.

CEO, Batı yarım küredeki uluslarla ilgili olarak şunları söylüyor:

“Latin ve Orta Amerika’da, sıradaki potansiyel olarak Paraguay veya Meksika olabilir.

Ülkedeki Bitcoin ve kripto para birimlerinin ticaretini ve madenciliğini düzenlemek için hareket eden bir Paraguaylı yasa tasarısı, Aralık ayında Senato’dan geçti ve bu, yaygın olarak Bitcoin’i yasal ihale yapmanın ilk adımı olarak kabul ediliyor.

Bu arada, bu yıl Meksika Kongresi’ne bir Bitcoin faturasının getirileceğinden eminim. [because several politicians] ülkelerinin El Salvador örneğini takip etmesini istediklerini söyleyerek kayıtlara geçiyor.”

El Salvador, geçen yıl bir kripto varlığını yasal ihale olarak kabul eden ilk ülke oldu.

Green, Bitcoin’in neden belirli coğrafi bölgelerde benimsenmesini beklediğiyle ilgili olarak şunları söylüyor:

“Şu anda kripto para birimini benimsemek, finansal istikrarsızlık geçmişine sahip ülkeler için daha çekici.

Mevcut ulusal para birimlerinin bir değişim aracı, değer saklama aracı ve bir hesap birimi olarak gerektiği gibi çalışmadığı ülkelerde… Bitcoin giderek artan bir şekilde cevap olarak görülüyor.”

CEO şu sonuca varıyor:

“Önce El Salvador, şimdi Orta Afrika Cumhuriyeti – ve bu sadece başlangıç.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Natalia Siiatovskaia/hunthomas
Yorum Yap