Yatırımcılar ilk çeyrek kazançlarına hazırlanırken, ABD hisse senedi vadeli işlemleri düşerken BTC ve ETH düştü | CryptoSlate

 Yatırımcılar ilk çeyrek kazançlarına hazırlanırken, ABD hisse senedi vadeli işlemleri düşerken BTC ve ETH düştü |  CryptoSlate

Bitcoin (BTC) piyasa fiyatı, Paskalya tatili sırasında düşüş eğiliminde 18 Nisan’da 39.000 doların altına düştü. Bu arada, ether (ETH) fiyatı Mart ortasından bu yana ilk kez 3.000 doların altına düştü.

Kombine kripto piyasası, Nisan ayının başından bu yana neredeyse 400 milyar dolar kaybetti ve analistler “finansal piyasalardaki bir felaketin” bitcoini 30.000 doların altına itebileceği konusunda uyardı.

FxPro kıdemli pazar analisti Alex Kuptsikevich söylenmiş Forbes:

“Hafif yükseliş eğiliminin kırılması için sinyal, bitcoin başına 38.000 $ seviyesinin altında bir konsolidasyon olacaktır. Boğalar teslim olursa, ilk kripto para birimi çok fazla direnç göstermeden 32.000 ila 35.000 dolar aralığına itilebilir. 30.000 doların altındaki bir konsolidasyon senaryosu, finansal piyasalarda mutlak bir felaketi gerektirecektir.”

Yatırımcılar önümüzdeki haftaya hazırlanıyor

Kripto para fiyatlarındaki düşüş, Paskalya hafta sonu boyunca ABD borsa vadeli işlemlerinde benzer bir düşüşün ortasında geldi. Buna ek olarak, yatırımcılar ABD Federal Rezerv politika yapıcılarının ilk çeyrek kazanç raporlarına ve konuşmalarına hazırlanıyorlar.

Fed’in ABD enflasyonuyla mücadele politikası, Mart ayı tüketici fiyat endeksi, 1981’den beri görülmeyen düzeylerde, yıldan yıla %8.5 artış gösterdiğinden, piyasaları daha az korkutmuyor. Fed yetkilileri, enflasyonu kontrol altına almak için ne gerekiyorsa yapacaklarına söz verdiler. ve piyasalar bu eylemlerin bir durgunluğa neden olabileceğinden korkuyor.

Madeni paraCam veriler, BTC’nin 39.000 doların altına düşmesinden ve trend çizgisi desteğinin altına düşmesinden sonra kripto para piyasasının bir dizi tasfiye yaşadığını gösteriyor. Bu tasfiyelerin %95’i uzun pozisyonlardı ve toplam hacmin %45’ini Okex borsası sağlıyordu.

Borsalardan çıkan fonlar

Yatırımcılar aktif olarak likiditeyi borsalardan uzaklaştırdıkça eğilimler geçen hafta tersine döndü.

Glassnode verilerine göre, 11 Nisan haftasında borsalardan 6,5 milyar dolar değerinde BTC çekildi.

Bu arada, tüccarlar borsalardan 4,3 milyar dolar değerinde ether taşıdıktan sonra ETH de bir arz kriziyle karşı karşıya. Buna ek olarak, eterin sürekli yanması da piyasadan likiditeyi kaldırır. Bu hareketler likidite krizine ve arz şokuna yol açabilir.

Arthur Hayes, Bitcoin’in 30.000 Dolara Düşebileceğini Tahmin Ediyor

BitMEX kripto para borsasının kurucu ortağı Arthur Hayes, geçtiğimiz günlerde BTC ve ETH fiyatlarının önümüzdeki iki ay içinde sırasıyla 30.000 dolar ve 2.500 dolara düşebileceğini söyledi.

“Bitcoin ve ethereum, Fed harekete geçmeden ve politikasını sıkıdan gevşeke çevirmeden çok önce dibe vuracak.”

Hayes yazdı bir blog yazısıHaziran ayına kadar bir bitcoin ve ethereum fiyatının “çökmesi” üzerine bahse girdiğini de sözlerine ekledi.

Basın zamanında, BTC haftada %7,9 düşüşle 39.000 doların biraz üzerinde işlem görüyordu. BTC, 10 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 $’dan %43,5 düştü.

ETH, haftada %9,6 düşüşle kabaca 2.910 dolardan işlem gördü. Bununla birlikte, ether yıllık bazda hala %24,1 artışta. Bitcoin ile aynı gün tüm zamanların en yüksek seviyesini 4878 $ olarak belirledi ve o zamandan beri %40,5 düştü.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap