Yatırımcıların Emeklilik 401(k) Hesaplarına Bitcoin Eklemesine İzin Veren Sadakat

 Yatırımcıların Emeklilik 401(k) Hesaplarına Bitcoin Eklemesine İzin Veren Sadakat

Büyük bir şirket için bir ilk olarak, dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan Fidelity Investments, yatırımcıların emeklilik 401(k) planlarına Bitcoin eklemesine izin verecek.

Raporlar Bugün erken saatlerde Fidelity, yönettiği 401(k)’den bazılarının, çalışanlara özel “dijital varlık hesapları” aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapma yollarını yakında sunmayı planladığını belirtti. Fidelity Investment’ın yönetimi altında 4,2 trilyon dolar değerinde varlığa sahip olduğu bildiriliyor. Şirketin işyeri emeklilik teklifleri ve platformları başkanı Dave Gray konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Fidelity, blok zinciri teknolojisinin ve dijital varlıkların finans sektörünün geleceğinin çok daha büyük bir parçası olacağına inanıyor.

Fidelity ayrıca MicroStrategy’nin yeni ürün için ilk müşterisi olacağını ve yazılım devinin kurumsal bilançosunda yaklaşık 130.000 BTC’ye sahip olduğu göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil. Firmanın, BTC hesabını 401 (k) değerinde bu yılın ilerleyen zamanlarında sunmaya başlayacağı bildiriliyor. Yatırım şirketi ayrıca, bu yılın ortasına doğru hesapları genişletmeyi ve daha fazla sponsora ulaşmayı hedeflediğini açıklarken, çalışanların 401(k) bakiyesinin %20’sini bu hesaplara aktarabileceğini belirtti. ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap