Yatırımcıların Para İadesi İstedikleri “Telegram Projesi”

Telegram blockchain projesi başka bir duvara çarpmak üzere gibi görünüyor. Yerel bir Rus haber sitesine göre, en az 10 büyük yatırımcı fonlarını geri istemeye hazır.

Telegram Blockchain Diğer Sorunlarla Karşı Karşıya

Rus kripto yatırım şirketi Hash CIB’in başkanı TASS’ta belirtilen Yakov Barinsky’ye göre, Telegram yatırımcıları yeterince sahipti. Telegram Açık Ağındaki (TON) en az 10 büyük yatırımcının şimdi para iadesi istediğini söylüyor. Barinsky şunları söyledi:

Şu anda çeşitli yatırımcılar arasında gördüğüm şey, konuştuğum en az 10 yatırımcının, yatırılan fonların% 72’sini almaya eğilimli olmasıdır.

Telegram blockchain projesindeki yatırımcılar şimdiye kadar oldukça sabırlıydı. Dev sosyal medya şirketi SEC ile boynuzları kilitledikçe, daha önce iki seçenek verildi.

Yatırım yaptıkları tutarın% 77’sini iade edebilir veya jetonların dağıtılması için altı ay daha bekleyebilirler. Yatırımcılar başlangıçta ilk seçeneği seçti, yani GRAM tokenleri Nisan ayında piyasaya sürülecekti. Ancak, sanki fikirlerini sürekli değiştiriyorlarmış gibi görünüyor.

Haber, bu hafta başlarında New York’taki bir federal yargıç tarafından verilen tedbir kararı sonrasında geliyor. Hakim, gram tokenlerinin dağıtımının ABD menkul kıymet yasalarını ihlal edeceğine hükmetti. Bu Mahkeme şu kararı vermiştir:

Howey testi altındaki ekonomik gerçekler göz önüne alındığında, Mahkeme, bu plan kapsamında Grams’ın ikincil kamu pazarına yeniden satışının, gerekli kayıt beyanı olmadan menkul kıymet satışının ayrılmaz bir parçası olacağını tespit etmiştir.

Mevcut Ekonomik İklim Yardımcı Olmuyor

Telegram’ın yaralarına tuz eklemek için mevcut ekonomik kriz kesinlikle yardımcı olmuyor. Yatırımcılar umutsuzca fonları için en güvenli yeri aradıklarından, belirsiz bir Telegram blok zinciri projesine hapsedilmiş gibi görünüyor. Barinsky geri ödeme seçeneğine yorum yaptı:

Finansal piyasalarda neler olduğu göz önüne alındığında, bu teklif artık Ekim ayından çok daha iyi görünüyor.

Adil olmak gerekirse, Telegram için henüz tamamen kaybolmadı. Sonuç olarak, ihtiyati tedbir kararı şudur: nihai karar değildir ve Telegram’ın itiraz etmesi muhtemeldir. Ancak bunun sonucu herkesin tahminidir

 

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi