Yuga Labs Diğer Tarafta Milyonlarca Kazandı. Dolandırıcılar da öyle

 Yuga Labs Diğer Tarafta Milyonlarca Kazandı.  Dolandırıcılar da öyle

Önemli Çıkarımlar

Dolandırıcılar, Yuga Labs’ın Otherside NFT lansmanı gibi görünen kimlik avı saldırıları yoluyla en az 3,7 milyon dolar değerinde NFT çaldı. Kimlik avı saldırıları, Diğer Tarafı taklit eden, sahte airdroplar, gaz iadeleri ve NFT satışları sunan en az beş sahte web sitesi ve Twitter hesabını içeriyordu. Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyoncuları, NFT’lerin değeri arttıkça bilgisayar korsanları tarafından giderek daha fazla hedef alındı. Bu makaleyi paylaş

Dolandırıcılar, Yuga Labs’ın Otherside NFT düşüşünün arkasındaki yutturmaca ortasında, şüphesiz koleksiyonculardan milyonlarca dolar değerinde yüksek değerli NFT’leri dolandırdı.

Dolandırıcılar Sıkılmış Maymun NFT’lerinde Milyonlarca Dolar Çaldı

Kimlik avı saldırganları NFT toplayıcılarını dolandırmaya devam ediyor ve Bored Ape Yacht Club üyeleri en büyük hedeflerinden bazıları.

Yuga Labs’ın Pazar günü birkaç saat içinde yaklaşık 310 milyon dolar kazandıran Otherside NFT düşüşü, dikkatsiz NFT koleksiyoncularından yararlanmak isteyen kripto dolandırıcılarına verimli bir zemin sağladı. Bored Ape Yat Kulübü yaratıcısının satışı, tarihteki en büyük NFT düşüşü olarak adlandırıldı ve dolandırıcılar, yutturmacadan yararlanmak için her şeyi yaptılar. Son birkaç gün içinde, Otherside’ı taklit eden kimlik avı web siteleri aracılığıyla en az 3,7 milyon dolar değerinde NFT kaybedildi.

Kripto güvenlik firmasına göre Peckshield, ilgili kimlik avı web sitelerine sahip en az beş sahte Twitter hesabı, düşüşe öncülük ederken Diğer Taraf olarak ortaya çıktı. Sahte bir NFT düşüşüne, APE jeton airdropuna kaydolmalarını veya bir “gaz iadesi” almalarını isteyerek dijital cüzdanlarını bağlamalarını isteyerek koleksiyonculardan NFT’leri çaldılar, ardından onları bilgisayar korsanlarına cüzdanlarını boşaltma izni veren bir işlemi imzalamaları için kandırdılar.

Öteki Tarafın düşüşü hızla tükense de, madencilerin yüksek talep ve kötü yazılmış akıllı sözleşme kodu nedeniyle toplu olarak 165 milyon dolarlık şaşırtıcı bir ücret harcadı. Düşüş başladığında ağ çok sıkışık olduğundan, başarılı madencilerin işlemlerinde yaklaşık 7.000 dolar harcaması gerekti. Düşüşü takip eden günlerde, birçok şüphelenmeyen NFT toplayıcısı, gaz iadeleri ve fazladan Otherside NFT darphane turları sunan dolandırıcılık sitelerine düşmüş görünüyor. “KYCed olan ancak basılamayan cüzdanlar tam gaz iadesi alacak. Bir geri ödeme için kaydolmak, sizi otomatik olarak Wave 2 Otherside Lands Çekiliş Listesi’ne ekleyecektir,” dedi dolandırıcı web sitelerinden biri. Bir diğeri koleksiyonculardan cüzdanlarını bağlayarak sahte bir Otherside Lands çekiliş listesine kaydolmalarını isterken, bir diğeri hayali bir darphane için sahte bir geri sayım yaptı.

Kimlik avı saldırılarının koleksiyonculara verdiği hasarın tam boyutu belirsizliğini koruyor olsa da zincir üstü veriler, dolandırıcıların toplu olarak tek başına en az 3,7 milyon dolar değerinde NFT ile kaçtığını gösteriyor. Son zamanlarda popüler kripto dedektifi tarafından vurgulanan bir kimlik avı web sitesi zachxbt dolandırıcılara mevcut taban fiyatlarla yaklaşık 2,7 milyon dolar değerinde en az beş Bored Ape NFT, 12 Mutant Ape, 36 Otherdeeds ve diğer daha az değerli NFT’leri bağlamış görünüyor. Zerion verileri, Bored Ape Yat Kulübü’nden çalınan NFT’lerin ve gemide oturan diğer değerli koleksiyonların bir yığınını gösteriyor. dolandırıcılar cüzdanlar.

Zachxbt’e göre, başka bir cüzdan başlıyor 0xb8 ayrıca dört Mutant Ape NFT, bir Bored Ape ve yaklaşık 1,03 milyon dolar değerinde 30’dan fazla Sandbox NFT çaldı. Ayrıca 0xb8 cüzdanının, dört Bored Ape, iki Mutant Ape, iki World of Women ve 19 Azuki NFT’yi bir arada yaklaşık 5.1 milyon dolar değerinde tutan iki cüzdana yol açtığını söyledi. İkincisi doğruysa, bu, Otherside dolandırıcılarının, süreçte yağmalanmış olabilecek diğer kripto varlıklarını hesaba katmadan, yalnızca NFT’lerde yaklaşık 8,8 milyon dolar komisyon aldığı anlamına gelir.

Dolandırıcı hesaplar, Yuga Labs’in Otherside projesini kopyalamak için ellerinden gelenin en iyisini yapsa da, şüpheli estetik gibi bazı eşantiyonlar vardı ve bu, onların doğruluğundan şüphe duyulmasına neden oldu. Ne yazık ki, bu olay, NFT topluluğunu ve özellikle Bored Ape Yacht Club’ın ödüllü NFT’lerinin sahiplerini vuran bir dizi benzer kimlik avı istismarının yalnızca sonuncusu. Geçen hafta, bir dolandırıcı Bored Ape Yacht Club’ın resmi Instagram hesabını hackledi ve sahiplerini yaklaşık 2,7 milyon dolar değerinde NFT göndermeye çeken kötü niyetli bir bağlantı yayınladı. Bundan birkaç hafta önce, Bored Ape Yacht Club’ın Discord sunucusunun güvenliği ihlal edildi ve Bored Ape Yacht Club, Doodles ve diğer koleksiyonlardan NFT’lerin çalınmasına yol açtı.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc., bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap