Zincir İçi Veriler, Bitcoin Madencilerinin Selloff’un Arkasında Olduğunu Önerdi

 Zincir İçi Veriler, Bitcoin Madencilerinin Selloff’un Arkasında Olduğunu Önerdi

Zincir içi, Bitcoin madenci çıkışlarının son zamanlarda yükseldiğini gösteriyor, bu da madencilerin kripto fiyatını 42 bin doların altına çeken son satışlara karıştığını gösteriyor.

Bitcoin Madenci Çıkışları, 42 bin Doların Altındaki Çökmeden Önce Hızlandı

CryptoQuant’ta bir analistin belirttiği gibi İletiBTC madencileri, fiyatın 42 bin dolara düşmesinin arkasındaki satıcılardan biri gibi görünüyor.

Buradaki ilgili gösterge, tüm madencilerin cüzdanlarından çıkan toplam Bitcoin miktarını ölçen “madenci çıkışı” dır.

Bu metriğin değeri arttığında, madencilerin şu anda cüzdanlarından çok sayıda kripto para çıkardığı anlamına geliyor. Böyle bir eğilim, bu orijinal balinalardan bir damping işareti olabileceğinden, kripto fiyatı için düşüşe neden olabilir.

İlgili Okuma | Ark CEO’su Cathie Wood Her Zamanki Kadar Boğa, Bitcoin’in 2030’a Kadar 1 Milyon Dolara Ulaştığını Görüyor

Öte yandan, bu çıkışların düşük değerleri madencilerden normal veya sağlıklı bir satış miktarına işaret ediyor. Bu eğilim, sürdürüldüğünde BTC fiyatı için yükseliş gösterebilir.

Şimdi, son birkaç aydaki Bitcoin madenci çıkışlarındaki eğilimi gösteren bir grafik:

Görünüşe göre göstergenin değeri son zamanlarda arttı | Kaynak: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Bitcoin madenci çıkışları, son haftalarda, satıştan hemen önce ani artışlar göstermiş gibi görünüyor.

Bu, madencilerin son zamanlarda düşüşte bir rol oynamış gibi göründüğünü ve madeni paranın fiyatını 42 bin dolar seviyesinin altına düşürdüğünü gösteriyor.

Bunun gibi bir eğilim, grafikte niceliğin işaret ettiği gibi, geçtiğimiz birkaç ay içinde birkaç kez gözlemlendi.

İlgili Okuma | Meksika’nın Üçüncü En Zengin Adamı Tahvillere Hayır, Bitcoin’e Evet Diyor

Şu anda, Bitcoin madencilerinin sakinleşip sakinleşmediği veya önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla satışın gelip gelmeyeceği belli değil.

BTC Fiyatı

Yaklaşık yirmi gün boyunca seviyenin üzerinde güçlü bir şekilde tutulduktan sonra, Bitcoin’in fiyatı şimdi bir kez daha 41 bin dolarlık işareti yeniden ziyaret ediyor.

Yazım sırasında, kripto paranın fiyatı son yedi gün içinde %11 düşüşle 41,1 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %4 değer kazandı.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde BTC fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

BTC’nin değeri son yirmi dört saat içinde bir düşüş yaşamış gibi görünüyor | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Madeni para fiyatlarındaki bu keskin düşüş eğiliminin yanı sıra daha geniş pazar nedeniyle, kripto vadeli işlemleri bugün büyük miktarda tasfiye topladı. Son 24 saat içinde, 175 milyon doları yalnızca son 4 saatte olmak üzere tasfiyeler 322 milyon doları aştı.

Unsplash.com’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafikler, CryptoQuant.com


Yorum Yap