Zincir Üstü Analist, Bitcoin Her Zaman Gibi Güçlü Talep Etti – İşte Neden

 Zincir Üstü Analist, Bitcoin Her Zaman Gibi Güçlü Talep Etti – İşte Neden

Gelişmekte olan bir kripto analisti, bir dizi zincir içi ölçüme göre Bitcoin talebinin her zamanki gibi güçlü kaldığını söylüyor.

Bir tweet fırtınasında, Dilution Proof’u kullanan analist, piyasa değeri itibariyle dünyanın en büyük kripto varlığının muazzam bir satın alma gücü akışı gördüğüne işaret eden bir dizi ipucu ortaya koyuyor.

Dilution Proof, Bitcoin’in aylık kapanışına büyük miktarlarda döviz çekme işlemlerinin eşlik ettiğine işaret ederek, derin cepleri olan yatırımcıların BTC satın aldığını gösteriyor.

Analist ayrıca gözlemler BTC’nin değerinin, borsalardaki Bitcoin bakiyesinin düşmesinin ortasında yükselmeye devam etmesi, önde gelen kripto varlığının piyasadan çekildiğini ve arz sıkıntısı yarattığını gösteriyor.

Öyleyse hala bitcoin için talep var mı?

Kısa cevap: evet

Biraz daha uzun cevap: bazı trendlere bakalım

Geçen yılki COVID-19 pazar paniğinden bu yana düşen döviz bakiyeleri belki de en ünlüsü ve genel olarak hala sağlam. “

Resim
Kaynak: Dilution Proof / Glassnode

Dilution Proof, BTC arzında keskin bir düşüş yaşayan sadece borsaların olmadığını da ekliyor.

“Tezgah üstü (OTC) ticaret masalarının bakiyelerinde de benzer bir model görülebilir. Arz kıtlığı gerçektir; Piyasada azalan miktarda coin dolaşıyor, bu da fiyatın HODL’çıları satmaya ikna etmek için yükselmesi gerektiği anlamına geliyor. ”

Resim
Kaynak: Dilution Proof / Glassnode

Tüccar, Bitcoin’in likit piyasa arzında ciddi bir düşüşe tanık olduğunu belirterek, likit olmayan BTC’nin veya satış için çok az geçmişi olan veya hiç olmayan uzun vadeli HODLers’ın elinde olan Bitcoin’in büyüdüğünü öne sürüyor.

Zincir içi analist, spot borsalardaki stabilcoin rezervlerindeki şiddetli artışa da bakıyor ve bu da tüccarların, yatırımlarını yerleştirmek için bir giriş noktası beklediklerini ve büyük miktarda sermaye ile beklediklerini gösteriyor.

Resim
Kaynak: Dilution Proof / CryptoQuant

Seyreltme kanıtı, BTC’nin teknik bir düzeltme geçirdiğini, çoğu piyasa döngüsü metriğinin büyüme için daha fazla alana işaret ettiğini öne sürerek sona eriyor.

“2017’ye kıyasla boğa koşusu çok yoğundu; biraz yorgunluk normaldi
– Piyasa (aşırı) kaldıraçlıydı, ancak şimdi daha az kaldıraç
– Bitcoin talebi her zamanki gibi güçlü görünüyor
– Bu döngü diğerleri gibiyse, çoğu pazar döngüsü metriğinde büyüme için yer vardır. “

Yorum Yap