Zuckerberg, Instagram’ın NFT’leri Bu Hafta Test Edeceğini Doğruladı

 Zuckerberg, Instagram’ın NFT’leri Bu Hafta Test Edeceğini Doğruladı

Önemli Çıkarımlar

Mark Zuckerberg, Meta’nın bu hafta Instagram’da NFT’leri test etmeye başlayacağını onayladı. Zuckerberg, Meta’nın yakın gelecekte “benzer işlevselliğe” sahip bir Facebook özelliği ekleyeceğini söyledi. Meta, NFT alanına ilgi göstermek için diğer birçok büyük şirketin peşinden gidiyor. Bu makaleyi paylaş

Bazı ABD’li koleksiyonerler ve içerik oluşturucular bu haftadan itibaren NFT’lerini Instagram’da paylaşabilecekler.

Instagram NFT Desteğini Test Edecek

Mark Zuckerberg, NFT’lerin Instagram’a gittiğini duyurdu.

Meta CEO’su paylaştı bir video Pazartesi günü, firmanın uygulamalarında dijital koleksiyonlar için desteği test etmeye başlamak üzere olduğunu doğruladı. NFT ve Web3 meraklısı Tom Bilyeu ile yaptığı röportajda Zuckerberg, Meta’nın belirli sayıda ABD’li içerik oluşturucu ve koleksiyoncu ile Instagram’da NFT’leri test etmeye başlayacağını söyledi. “İçerik oluşturucuların ve koleksiyonerlerin NFT’lerini gösterebilmeleri için dijital koleksiyonları Instagram’da test etmeye başlıyoruz” dedi. Zuckerberg, Meta’nın bu hafta Instagram’da yeni özelliği test etmeye başlayacağını ve gelecekte Facebook’ta takip etmek için “benzer işlevsellik” ile başlayacağını söyledi.

Zuckerberg, yeni özelliğin tam olarak nasıl görüneceği konusunda ayrıntılı bilgi vermese de, NFT’lerin “kendiniz hakkında bir şeyler söylemeye” izin verdiğini düşündüğünü söyledi. Ayrıca Meta’nın, özel artırılmış gerçeklik platformu Spark AR aracılığıyla Instagram Hikayelerine artırılmış gerçeklik NFT’leri eklemeyi keşfetmeyi planladığını da kaydetti.

Hafta sonu boyunca Meta’nın Ethereum, Polygon, Solana ve Flow NFT’ler için destek eklemeye hazırlandığına dair söylentiler ortaya çıktı. Ancak bugünkü videoda Zuckerberg, ilk sunumun hangi ağlarda çalışacağını netleştirmedi. Elbette, Meta’nın teorik olarak NFT’leri desteklemek için kendi blok zincirini başlatabileceğini belirtmekte fayda var, ancak bugün NFT toplayıcılarının büyük çoğunluğu Ethereum ve Solana gibi ağlarda JPEG ticareti yapmak için kullanıldığında bu, altyapı ve kullanıcı tabanı oluşturmayı gerektirecektir.

Zuckerberg daha önce Meta’nın Mart ayında NFT’leri destekleme planlarını, hareketli alana nasıl atlamayı planladığına dair pek çok ipucu vermeden alay etti. Twitter, YouTube ve Reddit gibi birçok büyük şirket ve teknoloji uygulaması, kriptonun yaratıcı odaklı alanını desteklediğine dair işaretler gösterdiğinden, NFT meraklıları, Meta’nın dijital koleksiyon alanına geçebileceği konusunda giderek daha fazla spekülasyon yapıyorlar. Söylentiler Ekim ayında, Zuckerberg, şirketin odak noktasını “Metaverse’i hayata geçirmeye yardımcı olmak” için değiştirdiği için Facebook’un Meta olarak yeniden adlandırıldığını duyurduğunda, yakın gelecekte kripto dünyasına büyük ilgi duyacağını doğruladığında yoğunlaştı.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH, MATIC ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc. bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

NFT’ler Instagram’a Geliyor (“Umarım”)

Meta’nın (eski adıyla Facebook) CEO’su Mark Zuckerberg, takas edilemeyen tokenlerin “yakın vadede” Instagram’a dahil edileceğini söyledi. Bugün NFT’lere Giriş Yapacak Meta…

Twitter, NFT Profil Resmi Özelliğini Başlattı

Twitter, Twitter Blue aboneleri için uzun zamandır beklenen NFT profil resmi özelliğini başlattı. Bu özellik, kullanıcıların NFT koleksiyonlarını Twitter profillerine bağlamalarına ve altıgen şekilli bir…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap